Hlavní navigace

Český rozhlas představil nový online projekt Příbuzní

10. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český rozhlas představil nový internetový projekt Příbuzní, který má navázat na úspěšnou online reality-show Odhalení. Tentokrát budou webové kamery veřejnoprávního rozhlasu sledovat kvarteto orangutanů bornejských, kteří se postupně stěhují do nově upraveného pavilonu ZOO Dvůr Králové. Pohled do jejich života nabídne uživatelům Internetu pětice nonstop vysílajících kamer od 11. prosince na webové adrese www.rozhlas.cz/pribuzni. Přenosy mají začít přesně ve 13:00. Zájemci si zatím nástupce…

Český rozhlas představil nový internetový projekt Příbuzní, který má navázat na úspěšnou online reality-show Odhalení. Tentokrát budou webové kamery veřejnoprávního rozhlasu sledovat kvarteto orangutanů bornejských, kteří se postupně stěhují do nově upraveného pavilonu ZOO Dvůr Králové. Pohled do jejich života nabídne uživatelům Internetu pětice nonstop vysílajících kamer od 11. prosince na webové adrese www.rozhlas.cz/pri­buzni. Přenosy mají začít přesně ve 13:00. Zájemci si zatím nástupce gorilích hrdinů projektu Odhalení mohou prohlédnout ve fotogalerii.

Vycházíme tak vstříc zájmu o přímé přenosy ze zoologických zahrad a současně využíváme možnosti představit další druh fascinujících, ale také kriticky ohrožených lidoopů, uvedl k projektu Miroslav Bobek, ředitel Českého rozhlasu Online. V našich podmínkách mohou přispět k ochraně orangutanů právě zoologické zahrady. V ZOO Dvůr Králové úspěšně chováme tato vzácná zvířata od roku 1984, o čemž svědčí již 6 odchovaných mláďat. Věřím, že bude zajímavé sledovat životní projevy tohoto největšího stromového živočicha současnosti, o jehož inteligenci by mohli naši chovatelé vyprávět dlouhé příběhy, dodává Dana Holečková, ředitelka ZOO ve Dvoře Králové. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.