Hlavní navigace

Chybami v registru vozidel porušuje ministerstvo zákon, říká IuRe

Marek Janouš

Občanské sdružení IuRe je přesvědčeno, že chybnými údaji v centrálním registru vozidel Ministerstvo dopravy porušuje zákon o ochraně osobních údajů, jenž vyžaduje, aby zpracovávané osobní údaje odpovídaly skutečnosti. IuRe proto údajně podalo na Úřad pro ochranu osobních údajů podnět k zahájení správního řízení s Ministerstvem dopravy ČR pro podezření ze správního deliktu.

Občanské sdružení IuRe je přesvědčeno, že chybnými údaji v centrálním registru vozidel Ministerstvo dopravy porušuje zákon o ochraně osobních údajů, jenž vyžaduje, aby zpracovávané osobní údaje odpovídaly skutečnosti.

IuRe proto údajně podalo na Úřad pro ochranu osobních údajů podnět k zahájení správního řízení s Ministerstvem dopravy ČR pro podezření ze správního deliktu.

Za nesoulad údajů v registru se skutečností hrozí občanům teoreticky až milionové postihy. Příslib ministerstva dopravy, že policie bude při projednávání shovívavá, prohlašuje IuRe ústy svého právního experta Jana Vobořila za „arogantní“.

Zdroj: IuRe

Našli jste v článku chybu?
27. 7. 2012 14:44
BobTheBuilder (neregistrovaný)

Dodavatel (a asi i ministerští úředníci) jsou nejspíš diletanti, ale zdá se, že ten nesoulad nevznikl převodem do nového registru, ale převod vedl k důslednému (?) odhalení nesprávných údajů z minulosti - násobné VIN, osoby vlastníků, které nelze ztotožnit s registrem osob apod. Představa, že se nový registr spustí, až se v té aplikaci ze začátku 90. let opraví chyby, je nereálná: je to na dlouho a mezi tím budou vznikat nové. Takže nakonec to spuštění s tím, že chybné údaje se budou opravovat p…

30. 7. 2012 20:17
NobodyWasHere (neregistrovaný)

Nemůžete školit úředníky, to stojí peníze a nezbylo by na úplatky