Hlavní navigace

CS Film doplní další samostatný satelitní kanál, CS Mini pro děti

28. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 8. 2008

Filmový kanál CS Film, který se zaměřuje na starší české a slovenské filmy, a vysílá prostřednictvím satelitu, kabelu a IPTV, brzy doplní nová televizní stanice CS Mini zaměřená na děti. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) totiž udělila majiteli CS Filmu, Československé filmové společnosti, satelitní licenci pro tento program. Oprávnění se týká České republiky a Slovenska.

BRAND

CS Mini již de facto vysílá – jako dopolední pásmo programu na kanálu CS Film pod názvem CS Film dětem. Učinil tak poté, co RRTV koncem loňského roku odsouhlasila rozšíření licence CS Filmu o dopolední program pro děti. Nyní se tedy obě televizní stanice osamostatní. CS Mini bude zpočátku dostupný pouze divákům satelitní platfromy CS Link s přístupovými kartami od společnosti Gital.

Právě Gital je totiž skrze osobu svého jednatele Leoše Pohla napojený na provozovatele CS Filmu i CS Mini, Československou filmovou společnost, v níž má Pohl padesátiprocentní podíl. Druhý distributor přístupových karet k satelitní službě CS Link, konkurenční firma Trade&Technology, ve své programové nabídce šíří místo CS Filmu podobně zaměřený filmový kanál Nostalgia od společnosti SPI International.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).