Hlavní navigace

CS Film změní majitele, zájem má servisní organizace Public TV

15. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 6. 2007

Placený filmový kanál CS Film, který na satelitu, po kabelu a IPTV nabízí starší české a československé filmy, zřejmě brzy změní majitele. Zájem o tuto stanici projevila společnost PublicCom, která zároveň působí jako servisní organizace nového českého satelitního kanálu Public TV.

Na svých internetových stránkách PublicCom dokonce tvrdí, že převod CS Filmu už schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). PublicCom se stal majitelem Čs. filmové společnosti, která je držitelem licence na televizní program CS Film, šířený prostřednictvím družice. Změna majitele byla oficiálně schválena Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, stojí ve zprávě datované 5. května.

Content tip EARLY

Podle Jana Víta, programového ředitele Public TV a člena představenstva PublicCom však k převzetí CS Filmu ještě nedošlo. Mohu potvrdit, že PublicCom projevil o CS Film zájem. Jednání o definitivní podobě takového spojení ale ještě probíhají, hovořme tedy zatím o programové spolupráci obou televizních programů, jako je tomu u RTA, říká Vít v rozhovoru pro server DigiZone.cz.

Zakladatelem a dosavadním majitelem CS Filmu je Leoš Pohl, předseda představenstva společnosti Czech Digital Group, která je provozovatelem přechodného digitálního multiplexu B v Praze a ve středních Čechách. Pohl také zakládal parlamentní televizi 24cz, kterou nyní vlastní podnikatel v realitách Miloš Červenka a zakládal první českou satelitní platformu Czech Link. V minulosti mu patřila také severomoravská společnost Kabel Plus, kterou později prodal firmě UPC.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).