Hlavní navigace

CS Link a Skylink neměly v obchodních podmínkách možnost jednostranné změny

20. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bezplatný příjem programů satelitních služeb CS Link a Skylink skončí podle jejich šéfa Jaromíra Glisníka v závěru tohoto čtvrtletí, tedy 30. září.

Satelitní služby CS Link a Skylink podle Slovenské obchodní inspekce (SOI) neměly v roce 2008 možnost jednostranně změnit obchodní podmínky. Podle agentury, která nového vlastníka, lucemburskou společnost M77 Group, zastupuje, to ale neznamená, že by tato firma nemohla u karet pořízených právě v tomto období zavést takzvaný servisní poplatek. Upozornil na to server Živé.sk. Zákazníkům obou operátorů, kteří odmítnou platbu uhradit, bude příjem kanálů zrušen.

ebf - témata 1

K TÉMATU: Bývalý spolupracovník CS Linku: O servisním poplatku jsme věděli už loni v září

Zaplacení servisního poplatku je podle CS Linku a Skylinku aktivním jednáním, které dává důkaz o tom, že zákazník s novým Všeobecnými obchodními podmínkami souhlasí. Zákazníci jsou o nutnosti zaplatit servisní poplatek informováni adresně. Podle vyjádření předsedy představenstva M77 Group Jaromíra Glisníka pro server Parabola.cz skončí bezplatný příjem programů CS Link a Skylink k 30. září, tedy na konci kalendářního čtvrtletí, kdy je možné ze zákona vypovědět smlouvu na dobu neurčitou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).