Hlavní navigace

CS Link odpojil kanály AXN. Placená nabídka operátora končí

30. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor už koncem září letošního roku upozornil odbornou i laickou veřejnost na to, že se s placenou nabídkou vypořádá do 30. listopadu. Stejný krok čeká i kanály Minimax a Universal.

K významné programové i technické změně došlo dnes v satelitní službě CS Link, jejíž placená nabídka je postupně utlumována. Z její nabídky byly vyřazeny programy AXN, AXN Crime a AXN Scifi. Stanice už nejsou dostupné na družici Astra 3B, pozice 23,5 stupně východně, ani fyzicky. Jejich vysílání nahradila informační obrazovka s textem: Pozor! Placená nabídka je na kartách CS Link postupně vypínána. Registrujte, prosím, svou kartu Skylink Výměna.

Informační obrazovka, která nahradila vysílání kanálů AXN, AXN Crime a AXN Scifi
Autor: repro foto AXN

Informační obrazovka, která nahradila vysílání kanálů AXN, AXN Crime a AXN Scifi

K TÉMATU: Placená nabídka CS Linku skončí 30. listopadu. Zákazníci dostanou kartu Skylink

BRANDstorming tip2

Pokud se vyřazení programů nějakým způsobem zákazníků CS Linku dotknulo, tak v minimální možné míře. Vedení satelitního operátora už několik měsíců avizuje, že pokud chce zákazník sledovat placenou nabídku, musí přejít k sesterské službě Skylink. Provozovatel obou služeb, lucemburská M77 Group, umožnila v delším časovém intervalu zákazníkům snadnou migraci od CS Linku. Zbývající placené kanály CS Linku skončí pravděpodobně ještě během dnešního dne, jak operátor již dříve avizoval. Zároveň se mu uvolní i transpondérová (frekvenční) kapacita.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11914/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).