Hlavní navigace

CS Link omezí programovou nabídku. Nevylučuje ani odpojení Novy HD

7. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 1. 2012

Satelitní služba CS Link už do budoucna nebude investovat do rozšiřování své programové nabídky, a pokud ano, tak minimálně. V rozhovoru pro server Parabola.cz to uvedl Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti TradeTec, která je provozovatelem sesterské služby SkylinkČeské republice. Právě Skylink má být do budoucna vnímán jako leader a CS Link alternativou pro cenově citlivé zákazníky.

K TÉMATU: CS Link a Skylink se spojovat nebudou. Z partnerství však vytěží maximum

Glisník nevyloučil, že programová nabídka stanic se do budoucna rozšíří i u satelitní služby CS Link, bude to muset být ovšem za mimořádně příznivého poměru kvalita/cena. Konkrétní plán pro rozšíření nabídky nemáme, aktuálně probíhají velmi intenzívní jednání s dodavateli všech programů pro obě platformy, uvedl člen představenstva firmy TradeTec. V nabídce CS Linku se má objevit podle serveru RadioTV v dohledné době program Film Europe. Jeho šéf Ivan Hronec DigiZone.cz vloni v listopadu řekl, že by byl rád, kdyby mohl tuto stanici nabízet v optimálním případě za jedno euro.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Hronec: Film Europe chci nabídnout operátorům za jedno euro

Podle šéfa Skylinku navíc nemohou zákazníci CS Linku očekávat rozšíření nabídky na kartách se systémem CryptoWorks, jehož podpora koncem letošního roku ze strany společnosti Irdeto skončí. Rozšiřovat nabídku na odcházejícím systému CryptoWorks nemá smysl. Nepočítáme s ním, uvedl Jaromír Glisník. V oblasti HDTV nemohou taktéž zákazníci počítat s rozšířením programové nabídky u CS Linku. S největší pravděpodobností dojde k ukončení šíření stanic Nova HD a Prima family HD u této služby, což by bylo zároveň stimulem k tomu, aby jeho zákazníci přešli za výhodných podmínek ke Skylinku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.