Hlavní navigace

Parabola.cz: CS Link se rozšíří až o dva nové transpondéry

25. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 4. 2008

Česká satelitní platforma CS Link plánuje navýšení kapacity až o dva další transpondéry. S odvoláním na neoficiální informace z okruhu provozovatele platformy to uvádí server Parabola.cz. Do areálu Kavčích hor, kde jsou umístěny stávající dva fixní uplinky této domácí platformy, by měl během pátku dorazit vůz s mobilním uplinkem, uvedl web.

Cloud23

Pojízdný uplink může podle serveru vysílat signály až na dva transpondéry najednou. CS Link a oba distributoři dekódovacích karet k příjmu této satelitní platformy chystají na letošní rok poměrně razantní rozšíření programové nabídky. Na satelitu se také objeví nové české digitální televize, které získaly kompenzační licenci pro zemské digitální vysílání. Kromě zpravodajské stanice Z 1 půjde také o plnoformátovou TV Barrandov.

Zatím není jisté, zda se v nabídce CS Link objeví také některý program ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Zájem o vysílání přes satelit projevil prémiový filmový kanál HBO HD, který je zatím dostupný pouze v digitální kabelové televizi UPC, a na 25. května ohlásil start program Eurosport HD, jenž bude vysílat i s českou zvukovou stopou. Do některé z tuzemských satelitních služeb by rád proniknul také filmový kanál Filmbox HD.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).