Hlavní navigace

ČSFD.cz začne příští rok prodávat digitální licence k filmům

Autor: che
Martin Vyleťal

Na největší tuzemské filmové databázi ČSFD.cz bude možné od příštího roku koupit digitální licence k filmům. Zatím půjde o novinky Jana Hřebejka a Ondřeje Sokola.

Producenti ze společnosti love.FRAME ve spolupráci s největší internetovou filmovou databází ČSFD.cz chystají na příští rok prodej virtuálních licencí. Zaplatit za takovou licenci bude možné u dvou nových českých filmů Krásno a Zakázané uvolnění, jejichž koproducentem se stala právě ČSFD.cz.

V principu to bude fungovat tak, že na databázových stránkách k filmu by měl být buton, který bude dávat možnost zaplatit za film, za jeho „virtuální licenci“. Nebudeme tedy řešit, odkud uživatel k filmu přišel, bude mít prostě možnost zaplatit, uvedl pro sesterský server Digizone.cz Vojtěch Frič z love.FRAME.

Podle něj se tak producenti snaží najít cestu, jak umožnit uživatelům za digitální kopie filmů zaplatit.

Content 2017 - tip Footshop

Problém pirátství je komplikovanost, jak zaplatit, není často prostě šance. Nemá smysl kriminalizovat uživatele, naše diváky. Je lepší jim nabídnout pohodlnou cestu, jak zaplatit. Internetové šíření po vydání DVD zastavit nelze, dodal Frič.

Producenti stanoví minimální cenu za virtuální licenci, systém ale umožní uživatelům zaplatit i vyšší částku, podle jejich vlastního uvážení. Na podobném principu funguje i nedávno spuštěný projekt 31s. Ten umožňuje zaplatit za filmový soubor stažený z úložiště.

Našli jste v článku chybu?
14. 11. 2013 10:29
lojza (neregistrovaný)

Oni nejsou schopný dát mi ten film ke stažení, pouze mi prodají "licenci" s tím že nebudou řešit kde ho mám vzít a přitom ti kdo ho ke stažení dají budou stále kriminalizováni. Nebo snad při následném odhadu škody budou odečítat cenu prodaných licencí?

13. 11. 2013 15:36

Zajímalo by mě, zda si bude možné i ten film v nějaké rozumné kvalitě stáhnout, nebo to prostě bude jen tlačítko, kterým budeme posílat někomu, někam peníze a pak to muset hledat někde po torrentech/úlo­žištích.

Podobné aktivity samozřejmě vítám. A kooperace s ČSFD je celkem logická, ale zatím je to tady samý amatérismus... Mimochodem - v US dělá největší trafik Netflix.