Hlavní navigace

ČT 1 a ČT 2 vstupují do satelitní verze slovenské služby Plustelka. Jsou zdarma

11. 9. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Towercom už dříve zařadil oba programy do terestrické kódované verze Plustelky, nyní je nabízí i přes satelit. Po registraci karty se k nim dostanou i uživatelé bezplatné Volné telky.

Dva hlavní programy České televize jsou od tohoto týdne dostupné i divákům na Slovensku, kteří využívají satelitní verzi služby Volná telka a Plustelka. Od čtvrtka 10. září přibyly stanice ČT 1 a ČT 2 do programové nabídky Plustelky jako bezplatné programy. Oba jsou na satelitu kódované, nicméně přístup k nim získají nejen zákazníci placené Plustelky, ale také volně dostupné programové nabídky Volná telka, kterou mohou diváci přijímat zdarma. Musí si však bezplatně registrovat kartu Volná telka, která jim k nim umožní přístup. Provozovatel služby, slovenská společnost Towerhome, označuje Volnou telku a Plustelku za jedinou multiplatformní televizní službu na Slovensku.

K TÉMATU: Na Slovensku se daří satelitní televizi, využívá ji více než milion domácností

Naším cílem je poskytovat televizní zábavu s jedním přístupovým zařízením jednoduše tak, aby se divák nemusel starat o způsob připojení, říká marketingový ředitel Towerhomu Michal Šuran. Zákazníci Volné telky a Plustelky mohou kdykoli změnit způsob příjmu z DVB-T na satelit a obráceně. Volná telka momentálně nabízí na satelitu televizní stanice Jednotka (HD), Dvojka (HD), TV Joj, Wau, Plus, TA3, TV Lux, TV8, ŠlágrTV, Óčko a ČT 24. K nim jsou s dekódovací kartou přístupné i ČT 1 a ČT 2 ve standardním rozlišení obrazu, ale v kompresním standardu MPEG-4, takže divák musí mít satelitní set-top-box umožňující příjem HD programů, respektive satelitního vysílání v normě DVB-S2.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Vyplatí se satelitní Volná telka? Slováci spustili neplacenou televizi z družice

Tímto krokem se nabídka Volné telky a Plustelky stává aktuálně cenově nejpřístupnější satelitní platformou na Slovensku. Pro příjem nabídky Plustelka přes satelit je potřebná bezplatná registrace přístupových karet Volná telka a uzavření smlouvy se společností Towerhome. Diváci, kteří si už zaregistrovali karty Volné telky, dostanou automaticky oprávnění i ke sledování bezplatného balíčku s ČT 1 a ČT 2, informoval operátor. Pro sledování Volné telky a Plustelky přes satelit doporučujeme televizor nebo externí satelitní přijímač DVB-S2 s CI+ slotem nebo certifikovanou čtečkou Irdeto, schopný zpracovat MPEG-4 se zvukovou normou HE-AAC. Takové technické vybavení domácnosti nám umožní další rozvoj platforem, terestrické i satelitní, upozorňuje Michal Šuran.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.