Hlavní navigace

ČT 1 nabídne o vánočních svátcích 14 pohádek, z toho pět v premiéře

19. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 11. 2010

UVNITŘ PRESS KIT Čtrnáct pohádek, z toho pět v premiéře, uvede na Štědrý den a další dva svátky vánoční první program České televize. Na tiskové konferenci k vánočnímu vysílání ČT to ve čtvrtek v Praze řekla pověřená programová ředitelka veřejnoprávní televize Kristina Taberyová. Investice do premiérového vánočního vysílání na programech ČT 1 a ČT 2 dosáhla 70 milionů korun, z toho 45 milionů šlo do tvorby pro děti a mládež, dodal ředitel výroby ČT Václav Myslík.

DOKUMENT: Presskit Vánoční nabídka České televize 2010 (PDF, 534 kB)

Z premiérových pohádek nabídne ČT 1 na Štědrý den 24. prosince od 17:30 Kouzelnou tetičku Valentýnu s Libuší Šafránkovou v hlavní roli a od 20 hodin Peklo s princeznou režiséra Miloše Šmídmajera. Kouzelnou tetičku Valentýnu jsme chtěli uvést už loni na Vánoce, Libuše Šanfánková ale onemocněla, a tak jsme museli natáčení na půl roku přerušit, vysvětlil Myslík. Na Boží hod vánoční 25. prosince uvede Jednička od 20 hodin premiérovou pohádku Škola princů od režiséra Radovana Vávry.

K TÉMATU: Česká televize následuje TV Barrandov. Zveřejnila vánoční program

Mobile Internet Forum 2022

Na Druhý svátek vánoční 26. prosince se diváci ČT 1 dočkají od 15:55 premiérové pohádky Vodník a Karolínka od režiséra Jiřího Hovorky a od 20 hodin pohádkový film Ať žijí rytíři! od Karla Janáka, který Česká televize vysílala již jako seriál pro děti. Ve Vodníkovi a Karolínce se po dlouhé době na obrazovku vrátí herec Josef Somr, který si zahraje vodníka, přiblížila Taberyová.

DigiZone.cz připravuje podrobný článek o vánočním vysílání všech čtyř programů České televize

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.