Hlavní navigace

ČT 1 nesmí nasazovat reklamu, ale podle vysílací rady zákaz porušila Pawlovská

9. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Spisovatelka, herečka, moderátorka a scénáristka přátelsky promlouvá k divákům a de facto tak přímo propaguje produkt značky ETA.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila s Českou televizí správní řízení týkající se minipořadu „Minutky paní Haliny“, jejichž zadavatelem je výrobce užitkové elektroniky ETA. Podle vysílací rady totiž tento formát splňuje prvky reklamního bloku, a to přesto, že veřejnoprávní médium už má klasické komerční prezentace až na výjimky zakázáno ze zákona vysílat na ČT 1 i ČT 24. Reklamu může v omezené míře vysílat pouze na kanálech ČT 2 a ČT Sport. Cílem minipořadu je právě propagace produktu ETA Gratus, přičemž pořad se ovšem tváří, jako kdyby komerčním blokem nebyl.

Halina Pawlovská při natáčení nového kulinářského pořadu TV Nova
Autor: TV Nova

Halina Pawlovská při natáčení nového kulinářského pořadu TV Nova

Obsah tohoto minipořadu, v němž protagonistka hovoří o výhodách a přednostech kuchyňského stroje, ve spojení s označením sponzora, fakticky informujícím, kde je možné takový výrobek zakoupit, vytváří reklamní celek, resp. reklamu, která však byla do vysílání zařazena tak, že nebyla pro diváka jako reklama rozeznatelná a jako reklama nebyla ve vysílání oddělená od ostatních částí vysílání, konstatovala vysílací rada, jež konkrétně upozornila na nasazení „minipořadu“ na ČT 1 dne 14. prosince 2014. Halina Pawlovská, která je hlavním a jediným protagonistou kampaně, je aktuálně tváří televize Nova.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).