Hlavní navigace

ČT 1 v sobotu zahájí Souboj seriálů. Vítěze bude znát 3. prosince

UVNITŘ ROZPIS PŘENOSŮ Stěžejní zábavný projekt České televize pro letošní podzim, Souboj seriálů, odstartuje tuto sobotu ve 20 hodin na programu ČT 1. Diváci v něm budou moci až do prosince vybírat z šesti pilotních dílů seriálů, který má ČT nakonec natočit. Jednička jim nabídne po dvou rodinných seriálech, dvou detektivních seriálech a dvou sitcomech. Autorem námětu živě vysílaných sobotních večerů je Jan Potměšil, režisérem Michael Čech.

K TÉMATU: ČT 1 chystá na podzim Souboj seriálů. Více o něm nechce prozradit

Výjimečný a původní projekt ČT Souboj seriálů proběhne od 5. listopadu 2011 každou sobotu a vyvrcholí Velkým finále 3. prosince 2011. Tereza Kostková provede diváky Jedničky zábavnými i napínavými galavečery (Souboj seriálů… vy rozhodnete! od 20:00 hodin) a přímými přenosy z vyhlášení postupujících do Velkého finále (Souboj seriálů… rozhodnutí od 12. 11. ve 21:25 hodin), přiblížil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

ČTĚTE TAKÉ: Podzim na ČT 1: třetí řada Vyprávěj, Donutilova talk show i Souboj seriálů

Odborně zábavnou porotu soutěže, která může divákům poradit, pro jaký seriál mají hlasovat, tvoří Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas. Po úvodní show, kterou ČT 1 odvysílá tuto sobotu, budou následovat tři semifinálová kola, v nichž se utkají vždy dva seriály stejného žánru. Z každého semifinálového večera vzejde jeden finalista, který postoupí do Velkého finále. V něm diváci rozhodnou o absolutním vítězi Souboje seriálů – tedy o seriálu, jehož třináct dílů bude v následujícím roce ČT natáčet, dodal Šticha.

Kromě pilotních dílů seriálů se budou přízeň diváků ucházet i představitelé hlavních rolí a nejdůležitější členové štábů jednotlivých „pilotů“. Na jednom prostoru se kumuluje obrovské množství hereckých hvězd, střetnou se kreativní týmy, a to jak po scenáristické, tak režijní rovině. Jedná se o souboj žánrů, příběhů a kreativity. Což je dle mého fantastické a patří to na obrazovky ČT, míní autor projektu Jan Potměšil.

Harmonogram přenosů Souboje seriálů na ČT 1

  • 5.11.2011 – Úvodní večer
  • 12.11.2011 – Semifinále – rodinný seriál (Babička na inzerát vs. Sedmerák)
  • 19.11.2011 – Semifinále – sitcom (Ambasáda vs. Úřad)
  • 26.11.2011 – Semifinále – detektivní seriál (Cirkus Bukowsky vs. Mazáci)
  • 3.12.2011 – Velké finále

Česká televize v Souboji seriálů připravila speciální internetové stránky na adrese www.vyrozhodne­te.cz, na nichž diváci najdou kromě informací týkajících se pořadu a soutěžních seriálů také rozhovory s osobnostmi, fotogalerii z natáčení, bonusová videa nebo zábavnou hru Poznej znělku! Pořad má také svojí stránku na sociální síti Facebook na adrese www.facebook.com/vy­rozhodnete.

Našli jste v článku chybu?