Hlavní navigace

ČT 1 v sobotu zahájí Souboj seriálů. Vítěze bude znát 3. prosince

4. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
4. 11. 2011

UVNITŘ ROZPIS PŘENOSŮ Stěžejní zábavný projekt České televize pro letošní podzim, Souboj seriálů, odstartuje tuto sobotu ve 20 hodin na programu ČT 1. Diváci v něm budou moci až do prosince vybírat z šesti pilotních dílů seriálů, který má ČT nakonec natočit. Jednička jim nabídne po dvou rodinných seriálech, dvou detektivních seriálech a dvou sitcomech. Autorem námětu živě vysílaných sobotních večerů je Jan Potměšil, režisérem Michael Čech.

K TÉMATU: ČT 1 chystá na podzim Souboj seriálů. Více o něm nechce prozradit

Výjimečný a původní projekt ČT Souboj seriálů proběhne od 5. listopadu 2011 každou sobotu a vyvrcholí Velkým finále 3. prosince 2011. Tereza Kostková provede diváky Jedničky zábavnými i napínavými galavečery (Souboj seriálů… vy rozhodnete! od 20:00 hodin) a přímými přenosy z vyhlášení postupujících do Velkého finále (Souboj seriálů… rozhodnutí od 12. 11. ve 21:25 hodin), přiblížil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

ČTĚTE TAKÉ: Podzim na ČT 1: třetí řada Vyprávěj, Donutilova talk show i Souboj seriálů

Odborně zábavnou porotu soutěže, která může divákům poradit, pro jaký seriál mají hlasovat, tvoří Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas. Po úvodní show, kterou ČT 1 odvysílá tuto sobotu, budou následovat tři semifinálová kola, v nichž se utkají vždy dva seriály stejného žánru. Z každého semifinálového večera vzejde jeden finalista, který postoupí do Velkého finále. V něm diváci rozhodnou o absolutním vítězi Souboje seriálů – tedy o seriálu, jehož třináct dílů bude v následujícím roce ČT natáčet, dodal Šticha.

Kromě pilotních dílů seriálů se budou přízeň diváků ucházet i představitelé hlavních rolí a nejdůležitější členové štábů jednotlivých „pilotů“. Na jednom prostoru se kumuluje obrovské množství hereckých hvězd, střetnou se kreativní týmy, a to jak po scenáristické, tak režijní rovině. Jedná se o souboj žánrů, příběhů a kreativity. Což je dle mého fantastické a patří to na obrazovky ČT, míní autor projektu Jan Potměšil.

MM socky3

Harmonogram přenosů Souboje seriálů na ČT 1

  • 5.11.2011 – Úvodní večer
  • 12.11.2011 – Semifinále – rodinný seriál (Babička na inzerát vs. Sedmerák)
  • 19.11.2011 – Semifinále – sitcom (Ambasáda vs. Úřad)
  • 26.11.2011 – Semifinále – detektivní seriál (Cirkus Bukowsky vs. Mazáci)
  • 3.12.2011 – Velké finále

Česká televize v Souboji seriálů připravila speciální internetové stránky na adrese www.vyrozhodne­te.cz, na nichž diváci najdou kromě informací týkajících se pořadu a soutěžních seriálů také rozhovory s osobnostmi, fotogalerii z natáčení, bonusová videa nebo zábavnou hru Poznej znělku! Pořad má také svojí stránku na sociální síti Facebook na adrese www.facebook.com/vy­rozhodnete.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.