Hlavní navigace

ČT: 175 tisíc upomínek za nezaplacení koncesionářského poplatku

16. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
16. 9. 2010

Zpravodajský kanál ČT 24 na svém webu upozornil, že v prvním pololetí letošního roku Česká televize rozeslala neplatičům koncesionářských poplatků 175 tisíc upomínek. Celková částka, která by jejich sečtením vznikla, dělala přes 74 milionů korun. Deset a půl tisíce z nich už bylo předáno advokátní kanceláři, která je bude vymáhat.

ČTĚTE TAKÉ: ČT vyhrála soud o poplatky za nefunkční televizor coby dekoraci v kavárně

Česká televize uvedla, že jí počet plátců, kteří využívají možnost SIPA, klesá, naopak stoupá těch, jež využívají moderní technologie – internet. Již od minulého roku je možnost platit koncesi také prostřednictvím platební karty a do budoucna se počítá i s možností využití mobilního telefonu. Česká televize v těchto dnech vypsala veřejnou zakázku právě na zajištění správy a výběru koncesionářských poplatků v následujících sedmi letech. Hodnota zakázky je 1,06 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty, uvedla ČT 24.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).