Hlavní navigace

ČT 2 připravuje změny. Podíl pro ni nebude hlavním kritériem

30. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 3. 2011

Česká televize chystá na svůj druhý program od 4. dubna změny v programovém schématu. Dnes je představila novinářům v pražském kině Mat. Stavíme na zelené louce nový kanál a chceme znát názory odborné i laické veřejnosti. Než půjdeme se změnami na světlo, chceme ji podrobit diskusi, uvedl výkonný ředitel ČT 2 Jan Mrzena. Česká televize tedy počítá s tím, že své plány zveřejní na webu www.ceskatele­vize.cz a veřejnost k nim bude moci posílat připomínky.

Dvojka bude postavena postupně během několika let jako kulturní kanál a je třeba si uvědomit, že sharová čísla, tedy ta na podílu, nebudou pro ČT tak důležitá, ale měřítkem bude skutečnost, zdali se podařilo zasáhnout cílového diváka. Mrzena jmenoval například přenos z opery, který měl na ČT 2 okolo 140 tisíc diváků. Co se týká nepřesností nebo chyb ve schématu, tak ty se budou postupně korigovat. Rating a share nebude nikdy moci konkurovat hollywoodským bijákům a trhákům. Nikdy nebude moci konkurovat trhákům na Nově nebo Ordinaci v růžové zahradě, uvedl Mrzena.

BRAND

Od 4. dubna se všednodenní Kultura s Dvojkou přesune na 19:50. Televizní akademie se přesune na 14:30. Dojde ke zrušení takzvaného hudebního stripu, který se vysílal od pondělí do pátku v 18 hodin. Československý týdeník bude mít svůj samostatný blok v pondělí v 14:15 a v sobotu v 11 hodin. Na Dvojce se též objeví takzvaný alternativní sitcom – každý všední den v 18:30. Magazíny pro teenagery se přesunou na 19. hodinu, tedy proti zpravodajství na ČT 1 a Primy. Původní kratší dokumenty najdou své místo v úterý v 17:30. Jednoznačnou prioritu bude mít domácí tvorba, uvedl Jan Mrzena. Drobné změny jsou pak připraveny i od 26. dubna.

S podrobnými novinkami ČT 2 a plány pro rok 2011 až 2015 vás seznámí DigiZone.cz v zítřejším článku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).