Hlavní navigace

ČT 2 startuje unikátní cyklus Co by kdyby. Vypráví dějiny, kdyby se udály jinak

Unikátní cyklus Co by kdyby, který na příbězích smyšlených Čechů ukazuje, jak by se mohly měnit dějiny, kdyby se v určitou dobu stalo něco jiného než ve skutečnosti, začíná dnes večer vysílat druhý program České televize. Třináctidílný seriál vyrobilo brněnské studio ČT a Dvojka ho bude vysílat vždy v úterý večer od 21:20 hod. Každý díl má zhruba 20 minut a celý cyklus režíroval Peter Kerekeš.

K TÉMATU: ČT 2 čekají od ledna změny: pevné vysílací schéma a tematicky zaměřené dny

ČT 2 tak nabídne ukázku, co by se stalo, kdyby české země zůstaly monarchií, vypukla třetí světová válka, Morava získala samostatnost na Čechách podobně jako v roce 1993 Slovensko nebo kdyby si komunisté udrželi moc i po roce 1989. Filmaři použili množství nikdy nepublikovaného dobového materiálu, v hraných scénách vystupují známí čeští a slovenští herci.

Brněnské studio ČT seriál netradičně zpropagovalo projekcí prvních tří dílů na fasádu své budovy. Šlo o první projekci tohoto typu na fasádu budovy ČT. Nevylučujeme, že by z ní v budoucnu mohla vzniknout tradice a čas od času bychom takto prezentovali naše další pořady, řekla k tomu mluvčí brněnské ČT Hana Orošová.

Našli jste v článku chybu?