Hlavní navigace

ČT 2 startuje unikátní cyklus Co by kdyby. Vypráví dějiny, kdyby se udály jinak

14. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 2. 2012

Unikátní cyklus Co by kdyby, který na příbězích smyšlených Čechů ukazuje, jak by se mohly měnit dějiny, kdyby se v určitou dobu stalo něco jiného než ve skutečnosti, začíná dnes večer vysílat druhý program České televize. Třináctidílný seriál vyrobilo brněnské studio ČT a Dvojka ho bude vysílat vždy v úterý večer od 21:20 hod. Každý díl má zhruba 20 minut a celý cyklus režíroval Peter Kerekeš.

K TÉMATU: ČT 2 čekají od ledna změny: pevné vysílací schéma a tematicky zaměřené dny

ICTZ23

ČT 2 tak nabídne ukázku, co by se stalo, kdyby české země zůstaly monarchií, vypukla třetí světová válka, Morava získala samostatnost na Čechách podobně jako v roce 1993 Slovensko nebo kdyby si komunisté udrželi moc i po roce 1989. Filmaři použili množství nikdy nepublikovaného dobového materiálu, v hraných scénách vystupují známí čeští a slovenští herci.

Brněnské studio ČT seriál netradičně zpropagovalo projekcí prvních tří dílů na fasádu své budovy. Šlo o první projekci tohoto typu na fasádu budovy ČT. Nevylučujeme, že by z ní v budoucnu mohla vzniknout tradice a čas od času bychom takto prezentovali naše další pořady, řekla k tomu mluvčí brněnské ČT Hana Orošová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.