Hlavní navigace

ČT 2 v neděli večer odvysílá italský dokument Berlusconi: sex a moc

16. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 12. 2011

Dokument o bývalém italském premiérovi a mediálním magnátovi Silvio Berlusconim odvysílá tuto neděli 18. prosince od 20:30 hod. druhý program České televize. Snímek „Berlusconi: sex a moc“ popisuje kontroverzní chování asi nejznámějšího italského politika, který čelil obvinění z pohlavního zneužívání nezletilé přistěhovalky či zneužívání svého postavení coby majitele hlavních italských komerčních televizních stanic v mediální skupině Mediaset.

Content tip EARLY

Silvio Berlusconi o sobě rád prohlašuje, že je nejlepší a nejslavnější postavou italské historie za posledních sto padesát let. Jeho kritici však naopak soudí, že zneužívá svého bohatství a vlivného postavení ve veřejném životě k prosazení osobních zájmů. Považují ho za představitele nestandardních politických praktik a muže náchylného k nejrůznějším skandálům. Tento „Casanova dnešní doby“ se skutečně drží v italské politice velmi dlouho. Poprvé se stal premiérem už v roce 1994 a tuto vysokou státní funkci definitivně opustil naposledy teprve nedávno, popisuje Česká televize.

Dokument je i pohledem do světa dívek, které neváhají udělat pro kariéru cokoli. Za svoji náklonnost k pětasedmdesá­tiletému expremiérovi a druhému nejbohatšímu muži Itálie, jehož majetek je odhadovaný na šest až sedm miliard dolarů, získávají tyto dívky vlivné posty v politice i v médiích, konstatuje ČT. Berlusconimu kromě médií patří i slavný italský fotbalový klub AC Milán, který nedávno remízoval v zápase Ligy mistrů s plzeňskou Viktorií.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).