Hlavní navigace

ČT 2 začne vysílat příští týden výpravný dokument o Hitlerovu Německu

7. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 4. 2011

Čtyřdílný výpravný dokument Kroníka III. říše z loňského roku, který je věnován Německu před a během 2. světové války, odvysílá Česká televize na svém druhém programu. První díl je připraven na pondělí 11. dubna od 20:05. Cyklus Michaela Klofta bude vysílán v klasickém rozlišení obrazu, nikoliv tedy HDTV. První díl začíná v roce 1933, kdy je Adolf Hitler zvolen kancléřem Německé říše.

ČTĚTE TAKÉ: Diváci by měli být nároční a ČT 2 jim v tom chce pomoci

Diváci se dozvědí, jak se nacistům během krátké doby podařilo v jedné z hospodářsky i kulturně nejvyvinutějších zemí světa zavést totalitní režim. Němci považovali v té době Hitlera za mesiáše, jenž zemi vyvede z hospodářské krize, zbaví ji rudého nebezpečí, vypořádá se s židovskými parazity a říši – proklamované nyní jako Třetí – vrátí její lesk. Od konce 2. světové války sice letos uplyne už 66 let, ale jejímu fenoménu se věnuje i vzhledem k dnešním sklonům některých jedinců stále mimořádná pozornost.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.