Hlavní navigace

ČT 24 chystá nové pořady, od ledna posílí o třetinu zprávy z regionů

12. 11. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
12. 11. 2010

O třetinu větší prostor regionálnímu zpravodajství než dnes věnuje od 3. ledna zpravodajský kanál ČT 24. Zároveň nabídne nové pořady o ekonomice, se zahraničními zpravodaji a také speciální relaci pro ženy. Česká televize si pro ně již registrovala názvy Horizont 24, Highlight a Tah dámou. Posílení čeká také kulturní zpravodajství a tým komentátorů ČT 24, zpravodajský kanál veřejnoprávní televize také chystá další změny v grafice.

K TÉMATU: Podívejte se na loga nových pořadů, registrovaná Českou televizí

Regionální zpravodajství na stanici ČT 24 se od Nového roku rozšíří o více než třetinu dosavadního času. Zpravodajství z regionů se bude i nadále vysílat ve třech variantách, ze studií v Praze, Brně a v Ostravě. Jihomoravští a severomoravští diváci dostanou výrazně větší objem informací ze svého regionu než dosud, slibuje v rozhovoru pro dnešní vydání deníku Právo ředitel zpravodajství ČT a výkonný ředitel ČT 24 Roman Bradáč. Rozšířená regionalizace se dotkne právě ČT 24, nikoli programu ČT 1.

ROZHOVOR: Noví šéfové ČT 24: Ubude tiskovek politických stran, bylo jich moc

Regionalizace je globální trend, který proniká na všechny distribuční platformy včetně satelitního vysílání. A pro tuto variabilnost je nejlepším garantem právě digitálně vysílaný program ČT 24, vysvětluje Bradáč. Část zpravodajských pořadů se od ledna přesune z programu ČT 1 výhradně na zpravodajskou ČT 24. Půjde například o každodenní Události v regionech, které nyní vysílají oba programy přes všední dny od 18:00 hod. Od 3. ledna je bude možné sledovat už jen na ČT 24.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: ČT testuje na satelitu Astra regionální vysílání. Naostro ho nabídne od ledna

Na Moravě a ve Slezsku půjdou navíc komentované Události v regionech plus ve 22.50 hodin, přiblížil Bradáč pro Právo. V případě této regionální zpravodajské relace stoupne zastoupení regionálního vysílání na ČT 24 o 49 procent, celkově pak o 38 procent. Rozhodnutí rozšířit regionální vysílání na ČT 24 je vlastně součástí naší strategie vydat se blíže k lidem, do jejich regionů a reflektovat jejich problémy zblízka, říká Bradáč. Regionální zpravodajství ČT z Moravy je možné nově sledovat i na satelitu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).