Hlavní navigace

ČT 24 odvysílá od 19:30 do 21:00 speciál o Egyptu, odkud stáhla svůj štáb

Speciál o situaci v Egyptě, kterým zmítají nepokoje mezi příznivci a odpůrci prezidenta Husního Mubaraka, odvysílá dnes večer zpravodajský kanál ČT 24. Začínat bude v 19:30 a pravděpodobně v něm vystoupí i mimořádný zpravodaj ČT Martin Jonáš, který se dnes společně s kameramanem předčasně vrací z Egypta. Štáb ČT byl v posledních dvou dnech dvakrát zadržen Egypťany v civilu, pravděpodobně tajnou policií Mubarakova režimu.

K TÉMATU: Štáb České televize zatčen v Káhiře tajnou policií. Přišel o techniku

Pokusili jsme se odjet z hotelu na letiště a předčasně ukončit náš pobyt. Vyrazili jsme krátce po skončení zákazu vycházení, ujeli jsme zhruba 200 metrů, než jsme byli přepadeni tlupou lidí v civilu. Ohrožovali nás zbraněmi a stříleli do vzduchu. Ukradli nám počítač a kolegům z Mladé fronty část fotoaparátu. Incidentu přihlížel voják, který se marně snažil situaci zmírnit, popsal Jonáš na webu ČT 24 okolnosti dnešního odjezdu z Egypta.

Content 2018 tip Kajnar

Když jsme byli propuštěni, ujeli jsme dalších 500 metrů, než nás znovu zastavila domobrana. Převezli nás na neznámé místo, kde nás nechali sedět asi tři čtvrtě hodiny v autě. Poté nás vyzvedla egyptská tajná policie, prohlásila nás za špiony a převezla na policejní stanici, kterou demonstranti v minulých dnech vypálili. Tam jsme strávili další dvě hodiny, než jsme byli bez vysvětlení propuštěni, dodal Jonáš.

Speciálu o Egyptu bude ČT 24 věnovat půldruhé hodiny, jeho konec je naplánovaný na 21:00 hod. Jde o první mimořádný a předem neplánovaný speciál zpravodajského kanálu České televize v letošním roce.

Našli jste v článku chybu?