Hlavní navigace

ČT 24 připravila novou podobu svojí aplikace pro iPhone. Podívejte se

12. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

12. 2. 2011

UVNITŘ FOTOGALERIE Novou podobu aplikace pro chytrý mobilní telefon iPhone připravil zpravodajský kanál ČT 24. Doděláváme ji a v nejbližších dnech půjde na schválení do Appstore, řekl serveru DigiZone.cz výkonný ředitel divize Nová média České televize Milan Fridrich. Jde již o třetí aktualizaci aplikace ČT 24 pro iPhone, která přináší zcela novou grafickou podobu, nový typ písma a barvy, mění vizuál a umožňuje lepší listování. Chceme, aby si ji čtenář a divák užil dle možností přístroje, ne dle možností naší aplikace, vysvětlil Fridrich.

FOTOGALERIE: Nová podoba aplikace zpravodajské ČT 24 pro iPhone

Inovovaná aplikace proto zlepšuje čitelnost obsahu a možnost ovládání aplikace gesty. Jde například o swipw mezi články a refresh potáhnutím, což je výrazná novinka, kterou většina aplikací tohoto typu nemá, ale myslíme, že je potřeba ji v iPhone nabídnout. V tom bude aplikace ČT 24 hodně inovativní, říká šéf Nových médií ČT. Přes aplikaci ČT 24 na iPhone také bude možné přidat sdílení obsahu do služeb Twitter, Instapaper a pomocí SMS.

Živé vysílání ČT 24 pro mobilní telefon iPhone (Foto: Česká televize)

Dále nabídneme možnost vlastního nastavení pořadí kategorií v aplikaci pomocí drag&drop. Uživatel může měnit ikony ve spodní liště, kde je domácí, zahraničí, atd. Může si tam z celkové nabídky dát vlastní personalizovaný obsah lišty, pokračuje Fridrich. Novinkou je také push notifikace, upozornění na důležité zprávy a vysílání ČT 24, která dostanou lidé, kteří si stáhli aplikaci do svého telefonu. Vybídne je to podívat se na zprávu v aplikaci, jít na web, pustit si televizi, když například odstoupí prezident Mubarak. Je to formou jakoby sms zprávy podaná info, kterou chceme informovat o breaking news, výrazné události nebo mimořádném vysílání ČT 24, přiblížil Fridrich.

cif-tip-firmy

ROZHOVOR: Milan Fridrich: Nový web ČT 24 bude konkurovat iDnesu a Novinkám

Do týdne by měla být v Appstore ke stažení také aplikace sportovního kanálu ČT 4 pro iPhone. Budeme mít už tedy dvě aplikace pro iPhone, konstatuje šéf Nových médií ČT. Aplikace pro Android je už ve vývoji a měla by být do 14 dnů – což bude třetí aplikace v řadě. Pracujeme rovněž na aplikaci „iVysílání“ pro iPad. Je hotový vizuál, nyní budeme řešit streamování videa. S Nokií pracujeme zároveň (je to otázka jednoho měsíce) na aplikaci ČT 24 a ČT 4 prio Symbian 3, dodal Milan Fridrich.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.