Hlavní navigace

ČT 24 spustila nový zpravodajský portál. Podívejte se na jeho podobu

10. 7. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

10. 7. 2011

UVNITŘ NÁHLEDY Novou podobu má ode dnešního dne internetový portál zpravodajského kanálu ČT 24. Česká televize jej spustila brzy odpoledne, oficiální start pak stanovila na dnešní půlnoc. Jde o největší změnu portálu ČT 24 od jeho vzniku v květnu 2005, kdy odstartoval společně s vysíláním samostatné zpravodajské stanice České televize. Vizuál nového webu ČT 24 navazuje na nové internetové stránky ČT, včetně programů ČT 1 a ČT 2, přiblížil výkonný ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich.

K TÉMATU: Nový web ČT 24 odstartuje 11. července. Bude mít i aplikaci pro iPad

Weby ČT si nadále drží přehledný a čistý design, v němž klademe největší důraz na snadnou orientaci, rychlou práci s informacemi a intuitivní ovladatelnost a hledání mezi zprávami i rubrikami. Nový web ČT 24 je výsledkem snahy vytvořit televizní internetové stránky, které by odpovídaly věku interaktivity a touhy po čistém designu, snadno přenosném na mobilní telefony a tablety, vysvětlil Fridrich. Nový web vznikal společně s aplikací ČT 24 pro iPad, nejrozšířenější tablet. Ta nyní čeká na schválení od Applu a nasazení v App Store.

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich: Nový web ČT 24 bude konkurovat iDnesu a Novinkám

Oba zpravodajské prostory, jak web pro počítač, tak upravený web pro iPady, by se měly stát pilířem ČT na nových médiích. Popularita ryze televizního webu ČT 24 roste, a to jak sledování živého vysílání, tak pozdější stahování pořadů nebo reportáží s doplňkovými informacemi, konstatuje šéf Nových médií ČT. Portál je hned na titulní straně rozdělen na čtyři regionální celky – Prahu, Čechy, Moravu a Slezsko. Diváci se mohou přímo zapojit do tvorby zpravodajství v sekci „Vaše zprávy“.

Do této sekce je možné zasílat z jakéhokoli přístroje s možností pořizování videa svoje postřehy a videoreportáže. Po rozjezdu nového webu ČT 24 se vývojáři ČT nyní zaměří na dokončení nového webu sportovní ČT 4. Spuštění tohoto webu se dá očekávat na přelomu července a srpna. Rovněž ČT 4 bude mít svoji speciální aplikaci na iPady. Práce na ní začne v druhé půlce července, dodal Milan Fridrich.

Náhled titulní strany nového portálu zpravodajské ČT 24 (Zdroj: Nová média ČT)

Rozdělení rubrik nového portálu zpravodajské ČT 24 (Zdroj: Nová média ČT)

Jeden ze způsobů poutání aktuální informace, k níž ČT 24 na webu připravuje podrobnosti (Zdroj: Nová média ČT)

cif-tip-téma-foto

Jeden ze způsobů poutání aktuální informace, k níž ČT 24 na webu připravuje podrobnosti (Zdroj: Nová média ČT)

Jeden ze způsobů poutání aktuální informace, k níž ČT 24 na webu připravuje podrobnosti (Zdroj: Nová média ČT)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.