Hlavní navigace

ČT 24 vysílá online nyní i pro iPhone, stejně jako Z1

12. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize spustila online vysílání svého zpravodajského kanálu ČT 24 pro iPhone. Živé vysílání ČT24 na iPhone je součástí trendu, kdy chceme dostat ČT 24 na mobilní média a umožnit příjem dle datových možností kdekoliv a kdykoliv se divák nachází. Zvlášť u dramatických událostí je možnost mobilního příjmu živého vysílání důležitá. Seriózní a obsáhlé vysílání ČT24 je tak dosažitelnější, uvedl Milan Fridrich, výkonný ředitel České televize pro oblast tzv. nových médií. Živé vysílání ČT 24…

Česká televize spustila online vysílání svého zpravodajského kanálu ČT 24 pro iPhone. Živé vysílání ČT24 na iPhone je součástí trendu, kdy chceme dostat ČT 24 na mobilní média a umožnit příjem dle datových možností kdekoliv a kdykoliv se divák nachází. Zvlášť u dramatických událostí je možnost mobilního příjmu živého vysílání důležitá. Seriózní a obsáhlé vysílání ČT24 je tak dosažitelnější, uvedl Milan Fridrich, výkonný ředitel České televize pro oblast tzv. nových médií. Živé vysílání ČT 24 pro iPhone bude následováno i aplikací pro sportovní program ČT4, kde je mobilita také důležitým fenoménem, dodal Milan Fridrich.

UXD

Screenshot

Česká televize letos nejdříve uvedla aplikaci, která na displeje mobilů iPhone přinášela zpravodajství v textové formě z webu ČT 24. Krátce na to přišel se živým online vysíláním pro iPhone zpravodajský kanál Z1. Veřejnoprávní televize ještě v březnu tvrdila, že podobnou službu nechystá. Minulý měsíc však oficiálně potvrdila její přípravy a nyní je tedy již dostupná. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.