Hlavní navigace

ČT 24 zahájila zkušební živé vysílání pro mobily se systémem Android

6. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 3. 2011

UVNITŘ FOTO Majitelé mobilních telefonů a dalších zařízení s operačním systémem Android mohou od soboty přijímat zkušební vysílání zpravodajského kanálu ČT 24. Plníme tak slib, že živé vysílání ČT 24 bude na Androidu do několika dnů, prohlásil ředitel divize Nová média České televize Milan Fridrich. Vysílání je zatím zkušební kvůli komplikacím s různorodými přijímacími zařízeními s operačním systémem Android a ČT nevylučuje, že s příjmem ČT 24 mohou být problémy.

K TÉMATU: ČT 24 rozšiřuje on-line dostupnost. Vstupuje do zařízení s OS Android

Na trhu je mnoho druhů telefonů s Androidem, od špičkových smartphonů typu HTC po čínské modely za dvě tisíce korun, které operační systém Android od Googlu často neaktualizují, nebo nejsou technologicky schopny odhadovat tak složitou věc, jako je nepřetržitý televizní stream se čtečkou webu, vysvětluje Fridrich. Pro ČT zahájila beta provoz a žádá uživatele o spolupráci při odhalování technických potíží.

Ukázka živého vysílání ČT 24 na mobilním zařízení s operačním systémem Android (Foto: Česká televize)

Podle Fridricha stejné potíže řešila dnes již zaniklá zpravodajská televize Z1, která nefungovala na 30 až 40 procentech přijímačů s operačním systémem Android. iPhone je jen jeden a je to nejstabilnější operační systém, bohužel mnohostrannost výrobců a různá kvalita přístrojů s operačním systémem Android neumožňuje dosud stoprocentní spolehlivost jako u iPhone, vysvětluje šéf divize Nových médií ČT. Problémy Fridrich očekává hlavně u levných telefonů s Androidem.

ebf 24 - tip duben

Náhledy dalších funkcí ČT 24 pro přijímače s operačním systémem Android (Foto: Česká televize)

Věříme, že se v řádu dnů dostaneme ve spolupráci vývojářů a mobilních operátorů a výrobců telefonů na maximum, aby si co možná největší počet lidí s operačním systémem Android užil nejen čtečku webu, ale také živé vysílání ČT 24, které je dostupné od sobotního rána, dodal Fridrich.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).