Hlavní navigace

Satelitní platforma Digi TV zařadila nečekaně EPG na ČT 24

10. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 6. 2010

Elektronického programového průvodce (EPG) obsahuje nečekaně od dnešního dne vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 v rumunské satelitní platformě Digi TV, která působí také na tuzemském trhu. EPG je překvapením proto, že žádná stanice nabízená čistě pro český trh doposud EPG neobsahuje. V nabídce jsou sice například kanály jako Discovery nebo Viasat Explorer, ale ty jsou nabízeny multiregionálně a průvodce je zde maďarsky.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Potvrzeno: Digi Sport zahájí vysílání v česko-slovenské lokalizované verzi

EPG v platformě Digi TV se vysílá s českou diakritikou a jednotlivé časy pořadů odpovídají skutečnosti. Chybí však podrobné anotace. Průvodce obsahuje pouze názvy jednotlivých relací. Je pravděpodobné, že EPG by se mohlo objevit také u dalších stanic, které jsou dostupné v tomto paketu českému divákovi. Elektronický televizní magazín ale není jedinou novinkou u kanálu ČT 24. Tato stanice je již přibližně dva dny v platformě Digi TV kódována, což je v rozporu s požadavkem České televize a operátor se tak vystavuje postihu. Proč k tomuto kroku došlo, není známo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.