Hlavní navigace

ČT 4 v květnu čtvrtou nejsledovanější televizí v zemi. Díky hokeji

10. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
10. 6. 2011

UVNITŘ GRAF Čtvrtou nejvíce sledovanou televizí v zemi byl v květnu sportovní kanál ČT 4, který díky přenosům z mistrovství světa v hokeji na Slovensku přeskočil filmový kanál Nova Cinema i plnoformátovou televizi Barrandov. V průměru jej po celý den sledovalo 8,13 procenta dospělého publika (v dubnu to bylo 3,99 procenta). Více diváků měl už jen program ČT 1, Prima a Nova. Vyplývá to z pravidelné měsíční monitorovací zprávy společnosti Mediaresearch o televizní sledovanosti.

K TÉMATU: Týden rekordů: Nova Cinema, ČT 4 a ČT 24 s historicky nejvyššími podíly

ČT 4 se dařilo i v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin, kdy si rovněž podržela pozici čtyřky na trhu s průměrným podílem 7,75 procenta. Naopak televize Barrandov se z původní pozice čtvrté televizi v zemi v květnu posunula až na sedmé místo, kam ji kromě ČT 4 odsunula i Nova Cinema a zpravodajský kanál ČT 24. Zatímco Barrandov vykázal průměrný celodenní podíl 4,05 procenta, Nova Cinema díky populárním českým komediím vystoupala až na 4,64 procenta a zpravodajský kanál ČT 24 na 4,12 procenta.

KL24

Zdroj: ATO – Mediaresearch

Významného poklesu se v květnu dočkala končící televize Public, která se v rámci stanic zastupovaných agenturou At Media propadla z první pozice na sedmé místo s celodenním podílem 0,13 procenta (zhruba třetinovým oproti dřívějším číslům). Na její místo se přesunul hudební kanál Óčko, který se s průměrným celodenním podílem 0,29 procenta za květen stal nejsledovanější televizí zastupovanou At Medií.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).