Hlavní navigace

ČT 4 vytlačuje malé sporty. Začnou se vysílat přes internet?

27. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 8. 2009

Česká televize bude v příští sezoně koncentrovat veškeré sportovní dění na kanálu ČT 4, kde se výrazně zvýší počet přenosů z klíčových soutěží. Přibudou zejména hokejové a fotbalové přenosy a na menší sporty téměř nebude místo. Česká televize jim sice hodlá vyhradit jeden vysílací den v týdnu, jenže fanoušci menších sportů jako je futsal nebo floorbal zřejmě nebudou nadšeni. Pro tyto sporty je v schématu vyhrazený čtvrtek, kdy se mimo jiné hrají zápasy fotbalové Evropské ligy. A pokud by se na obrazovku dostal některý z méně sledovaných sportů, bude to spíš výjimka než pravidlo.

MIF22_Early

Co musí v současnosti znervózňovat futsalisty, ale i nadšence dalších malých sportů, jsou změny strategie České televize, píše web eFutsal.cz. Navíc do toho si musíme připořítat, že Česká televize se chlubí nárůstem hokejových přenosů o 40 (!) utkání na počet více 180 a nesmíme zapomínat že v lednu a únoru, tedy v období kdy vrcholí futsalová liga, budou probíhat zimní olympijské hry… Futsalové kluby počítají s tím, že se na obrazovky v příští sezoně nedostanou a hledají alternativu.

"Pokud bude snaha – a ta by měla být samozřejmostí – propagovat futsal v jeho vizuální podobně širší fanouškovské obci, nezbude jiná cesta než ta, kterou se již vydaly některé ligové kluby – příprava kvalitních video online přenosů na internetu. První takový přenos chystá zručské Benago, které bude vysílat atraktivní utkání 2. kola proti ERA-PACKu Chrudim, píše web a dodává, že aktuální situace není radostná protože malým sportům se podstatně zužuje prostor pro jejich propagaci a výhled do budoucna není právě pozitivní.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.