Hlavní navigace

ČT art nabídne i týdeník Monoskop zaměřený na televizní trendy. Půjde ve středu

30. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize jako jediná nabídne magazín, který bude mapovat napříč televizním trhem, co se děje nového a jaké formáty jsou úspěšné ve světě

Týdeník Monoskop zaměřený na televizní trendy, aktuálně úspěšné formáty a další novinky z televizního trhu, bude jednou týdně ve středu vysílat nový kulturní kanál ČT art. Na posledním z trojice setkání s novináři to dnes řekl výkonný ředitel stanice Tomáš Motl. Specializovaný magazín bude režírovat Bohdan Bláhovec, dramaturgem je Dušan Mulíček a jedním z autorů projektu i analytik Milan Kruml, který dlouhá léta pracoval v televizi Nova, pro kterou vyhledával zajímavé licencované formáty v zahraničí.

ROZHOVOR: Nechceme divákům nabízet levný šunt, říká o ČT art její šéf Tomáš Motl

MM socky3

Monoskop se zaměří jak na televizní trendy ve světě, tak i v Česku. Vůbec poprvé se tak na televizní obrazovce objeví pořad, který se bude věnovat všem televizím, včetně těch, které s ČT soutěží o diváky. Pořad dostane velmi slušnou stopáž 55 minut a půjde vždy ve středu od 20:25 hod. Nepočítá však s žádnou vlastní moderátorskou tváří, nabídne komentované předtáčené příspěvky a chystá se zabývat i změnami ve vlastnických strukturách televizí. Zaměří se na zajímavý obsah placených kanálů.

ČT art zahájí vysílání 31. srpna v pozemní Regionální síti 7, na satelitu, v kabelu, IPTV a na internetu. O programovou pozici se bude dělit s novým dětským kanálem ČT :D, vysílat bude denně od 20:00 do druhé hodiny po půlnoci.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.