Hlavní navigace

Česká televize bude odpojovat pět regionálních mutací místo dnešních tří

12. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
12. 2. 2009

Veřejnoprávní multiplex se připravuje na větší regionalizaci vysílání České televize. Místo dnešních tří regionálních mutací některých pořadů na programu ČT 1 jich bude od roku 2012 pět. Na konferenci Digitalizace to v Praze řekl technický ředitel ČT Rudolf Pop. ČT bude postupovat ve smyslu Technického plánu přechodu, kde je stanoveno, že do termínu vypnutí by měla být veřejnoprávní síť 1 rozdělena na pět regionů, uvedl.

MMF24

V současné době ČT nabízí regionální zpravodajské relace zaměřené na Čechy, Jižní Moravu a Severní Moravu. Co se týče Čech, máme připraveno – podle toho, jak jsou regiony označeny v plánu přechodu – rozdělení na zhruba severovýchodní a jihozápadní část, třetí částí je Praha a střední Čechy, přiblížil Pop. K rozšíření počtu regionálních odpojování by nemělo dojít dříve než před úplným vypnutím zemského analogového televizního vysílání v České republice.

Kavčí hory se zatím nerozhodly, který z nynějších čtyř programů bude vysílat regionálně odpojované bloky. Systémový inženýr ČT Kamil Moulík ale na jedné z dřívějších odborných konferencí o digitalizaci televizního vysílání řekl, že odpojování by se mělo týkat spíše zpravodajského kanálu ČT 24, zatímco plnoformátová ČT 1 by od tohoto odpojování upustila.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).