Hlavní navigace

ČT chce opět vyšší koncesionářské poplatky, politici nikoliv

3. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 10. 2008

Měsíční televizní poplatek za sledování televize zvýšený ze současných 135 na 143 korun měsíčně? To by se pravděpodobně líbilo vedení České televize. Včera o tom informovaly internetové stránky Deník.cz vydavatelství Vltava-Labe-Press. Ty se přitom odvolávají na nejvyšší vedení televize, konkrétně generálního ředitele média Jiřího Janečka. Náklady na provoz kvůli inflaci neustále rostou, příští rok bychom se mohli dostat do záporných čísel, konstatoval pro Deník Janeček. Český rozhlas se k tomuto tématu odmítl vyjádřit.

ČTĚTE TAKÉ: Koncesionářské poplatky musíte platit, i když přijdete o ČT 2

K příjmu televize by však mohlo dle ředitele veřejnoprávní televize dojít i jiným způsobem. Kromě zvýšení koncesionářského poplatku jsou zavedení inflační doložky nebo ponechání části výnosů z reklamy ČT. I vzhledem k vývoji v okolních zemích je indexace v závislosti na inflační křivce namístě, přitakal Janečkovi šéf Rady ČT Jiří Baumruk. Politici z ODS ani ČSSD ale s navýšením poplatku nesouhlasí.

BRAND

K TÉMATU: Česká televize vybrala loni na poplatcích 5,07 mld. korun

Není to na programu dne. Televize hospodaří dobře, má rezervní fond a musí s příjmy vystačit, řekl Deníku bývalý ministr kultury a současný šéf sněmovní komise pro sdělovací prostředky Vítězslav Jandák. Zvýšení koncesionářských poplatků v několika dalších letech nemá naději na úspěch, ředitelé musejí najít rezervy u sebe, dodal poslanec Petr Pleva z ODS.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).