Hlavní navigace

ČT chce vysílat olympiádu z Pekingu už plně digitálně

5. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
5. 4. 2007

Česká televize se včera definitivně dohodla s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ), že jí přidělí vlastní digitální síť. Do konce příštího roku by podle šéfa projektu digitalizace ČT Pavla Hanuše mohl být veřejnoprávní multiplex dostupný až pro 85 procent populace Česka. Letní olympijské hry z Pekingu by se proto mohly celé už vysílat na digitálním programu ČT 4 Sport. Olympiáda je jedním z dobrých důvodů pro lidi, proč se o digitální vysílání zajímat, řekl serveru iHNed.cz koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva.

Teď hledáme místo pro Českou televizi na celém území tak, aby vysílání bylo co nejméně problémové, uvedl předseda ČTÚ Pavel Dvořák a dodal: Pokrytí celé země a všech obyvatel (digitálním vysíláním ČT) bychom pak měli dořešit do konce roku 2009. Krok veřejnoprávní televize vítají i zástupci šestice nových televizí, které čekají na znovuobnovení svých licencí. Byl by to impuls k tomu, aby se digitalizace konečně rozjela, řekl serveru iHNed Jiří Balvín, ředitel televize Óčko, který ale připomněl: Problém ovšem je, že stále nemáme licence.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).