Hlavní navigace

ČT chystá přeladění dokrývačů na Jihlavsku

3. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 7. 2009

Česká televize se rozhodla přeladit některé analogové dokrývače na Jihlavsku, a to ty, které vysílají na stejném kanále, jako nedávno spuštěný digitální vysílač multiplexu 1 Javořice. Česká televize musí přeladit analogové převaděče ČT1 v Jihlavě a Pelhřimově, vzájemně se ruší s nově spuštěným digitálním vysíláním veřejnoprávního multiplexu z Javořice, potvrdil důvod Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT.

MM socky3

K TÉMATU: Problém rušení analogového a digitálního vysílání na Vysočině se řeší

Dle dohody České televize s Českými Radiokomunikacemi budou analogové převaděče ČT1 Jihlava – Královský vršek a Pelhřimov – u vodárny urychleně přeladěné. V případě první lokality to bude ještě dnes, pelhřimovský dokrývač se tohoto kroku dočká nejpozději ve středu 8. července. Nově se bude vysílat na 37. kanálu. Diváci tak budou muset logicky přeladit své televizory, kde kanál ČT 1 sledují. Není vyloučeno, že některé systémy individuálních i společných televizních antén (STA) budou potřebovat zásah odborníka, dodal Janda.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.