Hlavní navigace

ČT dnes pořádá v Domažlicích seminář k vypnutí analogu

23. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 8. 2007

Osm dní před plánovaným ukončením analogového televizního vysílání programů České televize a Novy z vysílače Vraní vrch na Chodsku dnes uspořádá ČT v Domažlicích seminář o digitalizaci. Akce, která proběhne od 14 hodin v budově Městského úřadu v Domažlicích, je určena místním zastupitelům, prodejcům televizní techniky a novinářům.

Tiskové konference a semináře se za ČT zúčastní technický ředitel Rudolf Pop, vedoucí projektu digitalizace Pavel Hanuš, tiskový mluvčí Martin Krafl a systémový inženýr Karel Moulík, odpovědný za obsah internetových stránek www.digict.cz o digitálním vysílání. Za České radiokomunikace na semináři vystoupí ředitel úseku vysílacích služeb Martin Roztočil.

ICTZ23

31. srpna ukončí analogové vysílání z Vraního vrchu programy ČT 1, ČT 2 a televize Nova. Naopak televize Prima, která v regionu analogově vysílá pouze z malého městského vysílače v Domažlicích, bude v analogovém šíření signálu pokračovat. Českou televizi i Novu lze od konce loňského roku na Domažlicku naladit digitálně, a to na kanálu 38 z vysílače Vraní vrch.

Podrobnosti o dnešní akci v Domažlicích v zítřejším článku na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.