Hlavní navigace

ČT dnes zahájila vysílání z rekonstruovaného studia

1. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Čestmír Polák
AKTUALIZOVÁNO – Veřejnoprávní televize začala rekonstrukci Studia 6, prostorů, z nichž se kromě stejnojmenného ranního bloku vysílá např. i Hyde Park, 2. listopadu. Už má hotovo.

AKTUALIZOVÁNO, 2. 2. 2016, 12:05 hod.: „Vysílání ČT24 HD by mělo být spuštěno ještě letos, předběžně v červenci tohoto roku.“ Na dotaz nám to sdělila tisková mluvčí ČT a vedoucí komunikace a vnějších vztahů, Alžběta Plívová.

Z nově rekonstruovaného studia se tak dnes vysílal ranní infoservis ČT 1, pořad Studio 6, večer to bude i zpravodajské pásmo 90´.

Zatím je z nových prostor v HD vysíláno jen na ČT 1 HD, u ČT 24 se čeká na připravovaný přechod kanálu na vysoké rozlišení, který by se měl odehrát v letošním roce.

K TÉMATU: Česká televize se připravuje na start kanálu ČT 24 v HD, zrekonstruuje Studio 6

Česká televize nasazuje od února primetimový blok 90‘ ČT 24

Česká televize představila nové Studio 6, které je připravené pro vysílání v HD

Ze studia, jehož proměna je nejzásadnější od roku 2009, se také dnes od 20:00 hod. bude na ČT 24 vysílat nové zpravodajské pásmo 90´, což je vidět i na oznámení na twitterovém účtu „Newsroom ČT24“.

Content First 2022_tip temata

Moderátoři se v něm spolu s hosty zaměří na hlavní témata dne a aktuální události a nabídnou divákům možnost zapojit se svými dotazy přímo do vysílání. Více o novém pásmu 90´ najdete v článku na odkazu výše.


Autor: ČT

Šéfredaktor zpravodajství České televize Petr Mrzena k nově rekonstruovanému studiu říká: Po dopoledním Studiu 6 odsud budeme vysílat Interview, Horizont, Hyde Park Civilizace, Devadesátku nebo zprávy v jedenáct hodin. Díky novému technologickému řešení budeme mít pro všechny pořady daleko větší dramaturgické možnosti. Rekonstrukce byla zároveň nutnou přípravou na volby, které nás v následujících letech čekají, protože studio nyní umožňuje zapojit do vysílání až deset hostů. Zároveň jsme už v tuto chvíli schopni nabízet divákům zpravodajské pořady ve vysokém rozlišení.


Autor: Čestmír Polák

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.