Hlavní navigace

ČT dokryla digitálním signálem Hronov, Jablonné nad Orlicí a Žamberk

29. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 4. 2011

Tři nové digitální dokrývače zprovoznila v Královéhradeckém kraji Česká televize. Veřejnoprávní multiplex nově vysílá z převaděče z Jírové hory u Hronova a opakovačů Strážnice u Jablonného nad Orlicí a Na Rozárce u Žamberka. Dosud měla ČT na východu Čech pouze dva digitální dokrývače: na Kamenné Horce u Svitav a v Letohradu. Nynější tři nové dokrývače Kavčí hory zprovoznily měsíc před vypnutím analogového vysílání z hlavních vysílačů v celé oblasti (Černá hora, Krásné, Litický Chlum a Kamenná Horka).

K TÉMATU: Hranice pro zprovoznění dokrývače DVB-T? 2 000 diváků bez signálu, říká ČT

Česká televize rozhodla o výstavbě nových dokrývačů na základě kontrolních měření a následné standardní analýzy potřebnosti a vhodnosti digitálního dokrytí v daných lokalitách, vysvětlil Štěpán Janda z tiskového odboru ČT. V Hronově a Žamberku vysílá veřejnoprávní multiplex na kanále 36, v Jablonném nad Orlicí na kanále 29. Digitální převaděč v Hronově přebírá signál z digitálního vysílače velkého výkonu Pardubice – Krásné, přiblížil Janda.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Počet digitálních dokrývačů ČT přesáhne 50, televize chce další

Opakovač v Jablonném nad Orlicí využívá signál z hlavního jihomoravského vysílače Kojál a tvoří s ním jednofrekvenční síť, opakovač v Žamberku využívá jako zdroj signálu vysílač Praděd a rovněž s ním tvoří jednofrekvenční síť.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).