Hlavní navigace

ČT dostala zpět věci zabavené Vojenskou policií, ale ne všechny

16. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 3. 2011

Česká televize už má zpět materiály, které jí byly zabaveny v pátek při razii Vojenské policie na Kavčích horách. Problém je v tom, že jí nebyly vráceny všechny. Právní zástupce ČT Martin Elger uvedl, že chybí sto obrazových a zvukových nosičů reportéra Karla Rožánka, na nichž jsou především záznamy z jeho zahraničních cest. Veřejnoprávní televize je proto připravena obrátit se na Ústavní soud.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: ČT podala kvůli pátečnímu zásahu Vojenské policie trestní oznámení

Jsme i nadále přesvědčeni, že páteční ozbrojený zákrok v budově zpravodajství odporoval právnímu řádu České republiky. Z tohoto důvodů považujeme zadržování i zbývajících nosičů za nezákonné, konstatoval při této příležitosti Elger. Česká televize se také odradila proti výroku ministra obrany Alexandra Vondry ve včerejších Událostech, který označil informování o této kauze v podstatě jako zmanipulované ČT. ČT se důrazně ohrazuje proti jakýmkoliv náznakům, že by snad manipulovala s informacemi či záběry ze zákroku v budově zpravodajství, uvedl mluvčí televize Ladislav Šticha.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.