Hlavní navigace

ČT hrozí kvůli „atomovému výbuchu“ v Krkonoších pokuta

27. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 6. 2007

Několikamilionovou pokutu může zaplatit Česká televize, ale také umělecká skupina Ztohoven za recesi, při které se v pořadu Panorama na ČT 2 objevil v přímém přenosu z Černého Dolu v Krkonoších fingovaný atomový výbuch. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila kvůli tomuto zásahu do vysílání správní řízení jak s ČT, tak se skupinou Ztohoven.

Vše budeme zkoumat, je třeba vše důkladně zanalyzovat, řekl serveru Aktuálně.cz místopředseda rady Petr Pospíchal. Zahájili jsme správní řízení proti ČT a v součinnosti s policií proti neznámému pachateli, který vysílání narušil. ČT měla podle radních porušit zákon tím, že nezajistila objektivitu a vyváženost svého vysílání. Skupina Ztohoven zase vysílala bez patřičného oprávnění.

Recesisty prošetřuje také Policie kvůli podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. ČT kvůli nabourání do vlastního vysílání podala také trestní oznámení pro podezření z poškozování cizích práv, neoprávněného užívání cizí věci a zneužití záznamu na nosiči informací.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.