Hlavní navigace

ČT jedná o veřejnoprávním multiplexu i s firmou Towercom

14. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 8. 2008

Provoz veřejnoprávního multiplexu, zemské digitální sítě s programy České televize a Českého rozhlasu, zřejmě nebudou technicky zajišťovat pouze České Radiokomunikace. Vedení ČT vede podle mluvčího televize Ladislava Štichy jednání také se slovenskou firmou Towercom, přesně jak to generálnímu řediteli ČT Jiřímu Janečkovi doporučila výběrová komise zrušené obchodní soutěže na technického operátora tohoto multiplexu.

MM socky3

Podrobnosti neznám, ale jednání s firmou Towercom probíhají. Takže stručně a jasně – s firmou Towercom se počítá, odpověděl Šticha na dotaz serveru DigiZone.cz. Členové výběrové komise Janečkovi doporučili, aby hlavní vysílače veřejnoprávního multiplexu provozovaly ČRa a sekundární síť pro dokrytí určitých oblastí společně s doplňkovými službami zajistila firma Towercom, která je dominantním provozovatelem rozhlasových a televizních vysílačů na Slovensku a rovněž operátorem satelitní služby SkyLink.

Smlouvu s ČRa o technickém zajištění provozu veřejnoprávního multiplexu podepsala ČT minulý pátek 8. srpna. O několik dní dříve, 25. července, začaly ČRa šířit experimentální vysílání veřejnoprávního multiplexu z hlavního západočeského vysílače Krašov.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.