Hlavní navigace

ČT jedničkou závěru roku, na CES 2017 uvedena řada nových OLED

7. 1. 2017
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: CES
TÝDENNÍ REVIZE – Markíza také ukončila vysílání ve slovenském DVB-T a Skupina Nova chystá přejmenování některých stanic.

Na CES se vedle nových TV a projektorů opět objevují i chuťovky. Jako třeba vznášející se reproduktor

CES oslavuje už 50. výročí a na ploše skoro 250 tisíc metrů čtverečních bude k vidění přes 3800 vystavovatelů ze 150 zemí světa. Více než 850 jich vystavuje poprvé. Veletrh probíhá od 5. do 8. ledna a mezi hlavními produktovými kategoriemi najdete i drony, biotechnologie či 3D tisk. Chybět nebude ani základ v podobě audia a videa, který veletrh doprovází od samého počátku.

Chuťovkou je vznášející se reproduktor od LG nebo také prohnutý monitor Acer s filmovým poměrem stran 21:9. A také 4K projektor Sony, který při vzdálenosti pouhých 16 cm od stěny vytvoří obraz o úhlopříčce 254 cm. Nezahálel ani Panasonic a uvedl další televizor s obrazovkou OLED. Stejně jako na podzim 2015 i nyní jde o jediný model s úhlopříčkou 165 cm (65") a chystá se s ním opět i na certifikaci THX. LG si namísto THX zvolilo za partnera Technicolor, a dokonce byl s použitím tohoto jména vytvořen i speciální přednastavený obrazový režim některého z jeho nových televizorů.

Bohumil Herwig: Veletrh CES 2017: OLED bez reproduktorů a překvapení jménem QLED

Bohumil Herwig: Veletrh CES 2017: Netgear uvedl kombinaci Wi-Fi směrovače a přepínače, TP-Link router pro video ve 4K

Bohumil Herwig: V Las Vegas začala světová elektronická událost číslo 1, veletrh CES 2017

Česká televize jedničkou závěru roku. Patřil jí i nejsledovanější pořad roku 2016

Programová nabídka České televize loni oslovila nejvíce diváků od roku 2009. S průměrným podílem na publiku 30,96 % se tak z hlediska sledovanosti stala veřejnoprávní televize v roce 2016 nejúspěšnějším vysílatelem na tuzemském televizním trhu, říká se v zaslané zprávě.

Vánoční pohádka České televize Pravý rytíř se dokonce stala nejúspěšnější štědrovečerní premiérou za posledních patnáct let a živě ji v televizi sledovalo 3,051 mil. diváků ve skupině 4+ a v rámci iVysílání ji do sedmi dnů od premiéry zhlédlo ještě dalších 29 tisíc diváků. Celková sledovanost Pravého rytíře tak byla v tomto období, a ve zmiňované skupině, 3 286 000 diváků.

Bohumil Herwig: ČT vykázala divácky nejúspěšnější rok za posledních osm let


Autor: Česká televize

Od února budou jménem Nova začínat všechny kanály

Od 4. 2. 2017 tak vzniknou Nova 2, Nova Action a Nova Gold. V nabídce dále zůstávají i placené sportovní stanice Nova Sport 1 a Nova Sport 2 a na Slovensku Nova International. Datum není vybráno náhodně, 4. února před 23 lety zahájila televize Nova své vysílání.

Jan Brychta: Nova sjednotí názvy svých stanic ke 4. únoru


Autor: TV Nova

Stručně

Príjem televízneho signálu prostredníctvom antény je už minulosť. Zvoľte si satelitný, káblový alebo IPTV príjem televízneho signálu a využívajte všetky výhody moderného vysielania, píše televize Markíza na svém webu.

Bohumil Herwig: Markíza opravdu ukončila své vysílání v pozemním DVB-T


Autor: Petr Jakub

IPTV služba O2 TV spustila novou sportovní stanici nazvanou O2 TV Tenis. Ta zahájila vysílání stylově, a to přímými přenosy právě v multidimenzi, kdy nabídla úvodní souboje série WTA z čínského Šen-Čenu a z australského Brisbane.

Jan Brychta: O2 TV dnes představila specializovaný program O2 TV Tenis

Ještě před koncem roku byla do seznamu televizorů a set-top boxů kompatibilních s budoucím českým DVB-T2/HEVC přidána další zařízení. Mj. je tu i nová značka TV na českém trhu – Vivax. V seznamu se také objevují Finlux a Evolveo.

Bohumil Herwig: DVB-T2 ověřeno: ČRa zařazují do seznamu další přístroje. Konečně je tu i nový set-top box

Obchodně bude nový program Prima Plus na Slovensku zastupovat společnost Joj Group. Novou stanici si bude moct naladit většina slovenských domácností s placenými televizními službami. Jsme velmi rádi, že jsme se na distribuci kanálu Prima Plus na Slovensku dohodli s významnými operátory, jako je M7 Group, UPC Broadband Slovakia, Slovak Telekom a řada dalších, díky čemuž může vysílání Primy Plus sledovat na 1,4 milionu slovenských domácností s placenou televizní službou, uvedl Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Jan Brychta: FTV Prima se domluvila se slovenskými operátory na distribuci kanálu Prima Plus


Autor: FTV Prima

Náš spolupracovník opět sestavil přehled nových kanálů, které by neměly uniknout pozornosti satelitních diváků. Novinky uspokojí sportovní i hudební fanoušky, změny se týkají i českých programů a platformy Skylink.

Martin Hovorka: Nejzajímavější satelitní kanály, které zahájily vysílání během prosince

cif-tip-téma-foto

Od neděle 1. ledna 2017 se začne ve vysílání české stanice JOJ Family objevovat zahraniční produkce. Ve vysílání se objeví dva německé seriály a filmy v žánru katastrofický. Stanice také chystá další českou produkci. Česká JOJ Family odstartovala 5. září 2016. Její program byl od začátku poskládán z pořadů produkce slovenské TV JOJ, 16. října začala vysílat i české filmy a seriály a od dnešního dne pak zařazuje také zahraniční produkci.

Petr Jakub: Česká JOJ Family najíždí na zahraniční produkci