Hlavní navigace

ČT má schválený rozpočet. Na DVB-T počítá se 390 miliony korun

Rada České televize (ČT) dnes schválila na svém zasedání veřejnoprávní televizi rozpočet na letošní rok. Finanční plán ČT pro rok 2008 je vyrovnaný a počítá s plně krytými náklady ve výši sedmi miliard korun. ČT chce na základě schváleného rozpočtu zvýšit tok peněz do programu, investic a do digitalizace.

Přímé náklady na výrobu pořadů si ČT naplánovala na 2,175 miliardy korun, což je o 75 milionů víc než vloni. Do programu půjde ještě dalších téměř 1,2 miliardy korun, a to jako interní náklady technických útvarů realizujících výrobu. Kromě rozšíření vysílání sportovního kanálu ČT 4 Sport na nepřetržité celodenní vysílání a zajištění přenosů z Letních olympijských her v Pekingu, dochází především k posílení úlohy zpravodajství a tvorby pro děti a mládež, informoval tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Do zemského digitálního vysílání a do rozvoje a provozu multiplexu veřejné služby dá letos veřejnoprávní televize 390 milionů korun. ČT totiž předpokládá, že se jí za reklamu podaří tento rok vyinkasovat 750 milionů korun – a tyto peníze mají tzv. digitální novelou jasné rozvržení. Do Státního fondu České republiky na podporu rozvoj české kinematografie odevzdá veřejnoprávní televize v měsíčních splátkách za rok 150 milionů korun, dalších 15 milionů převede postupně Českému telekomunikačnímu úřadu. Ze zbylých 585 milionů má ČT použít dvě třetiny na DVB-T a třetinu (195 milionů) na digitalizace svého archivu.

KL18_hlasování

ČT se kromě financování stávající zemské digitalizace chce zaměřit také na nákup techniky pro vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Tu plánuje veřejnoprávní televize využít podle dřívějších sdělení nejprve k satelitnímu digitálnímu vysílání (DVB-S), klíčovým momentem přitom mají být příští Zimní olympijské hry, které se konají v roce 2010 v kanadském Vancouveru.

Rozpočet zvláštního účtu prostředků z reklam předkládá Česká televize ke schválení vládě, připomněl Ladislav Šticha.

Našli jste v článku chybu?