Hlavní navigace

ČT nabídne olympiádu na dvou kanálech, po Internetu až na osmi

28. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 7. 2008

Klasickou formou na dvou televizních kanálech, po Internetu až na osmi poběží živé vysílání České televize z Letních olympijských her v Pekingu. Díky záběrům z osmi tras věříme, že zejména v postupových sportech budeme schopni dělat změny ve vysílacím plánu a zařazovat například aktuálně zápasy českých sportovců, prohlásil na dnešní konferenci ČT šéf týmu olympijského vysílání Vladimír Drbohlav.

Kavčí hory proto přichystají pouze orientační plán přenosů a dolaďovat ho budou vždy v aktuální den podle výsledku losování disciplín. Internetové přenosy bude možné sledovat na adrese www.loh.cz, ale pouze na území České republiky. Hlavní olympijské studio televize nabídne na programu ČT 2, na digitálním programu ČT 4 Sport se objeví zejména míčové sporty.

Čtyřikrát by olympijský televizní program měly přerušit jiné sporty, které ČT ze smluvních důvodů musí vysílat. Jedná se o fotbalovou ligu a Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně, uvedla agentura ČTK. Veřejnoprávní televize vyšle do dějiště olympiády v čínském Pekingu 28 akreditovaných pracovníků, z toho bude 17 redaktorů.

Content tip EARLY

V roli spolukomentátorů přímo z Pekingu vystoupí sportovci Tomáš Dvořák k atletice, Jaroslav Kovář k basketbalu a Markéta Kaplanová k plavání. V pražském studiu se vystřídá na 71 hostů, mj. kanoista Martin Doktor, který se na letošní letní olympijské hry nedostal.

Všech osm kanálů s přímými přenosy z Pekingu nabídne ve spolupráci s ČT také frýdecko-místecká společnost Mattes AD ve své digitální televizi přes internetový protokol 802.tv. V naší síti budou streamy v plné kvalitě, tedy MPEG-2, 16:9, 15Mbps (dalo by se říci, že v třikrát vyšším datovém toku než u DVB-T a tím i podstatně vyšší kvalitě obrazu), řekl serveru DigiZone.cz jednatel firmy Petr Pobořil.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).