Hlavní navigace

ČT nabídne z letošního mistrovství světa v hokeji 53 přenosů. O tři víc než loni

19. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ ROZPIS PŘENOSŮ – Kavčí hory opět chystají studio přímo v hale Globen. Provázet jím budou Robert Záruba a Jiří Hölzel, role expertů se zhostí Martin Hosták a David Pospíšil

Třiapadesát přímých přenosů chystá z letošního mistrovství světa v hokeji Česká televize. Oproti loňskému světovému šampionátu to bude o tři živě přenášené zápasy více, informoval autor projektu a jeden z moderátorů studia z MS ve Finsku a Švédsku Robert Záruba. “Studio MS bude znovu přímo v hale Globen. Kamera ČT bude znovu také v tréninkové hale. Jako hostitelé studia MS se budou střídat Robert Záruba a Jiří Hölzel a spolu s nimi vždy dva experti (Martin Hosták/David Pospíšil + „expert 3“),” sdělila ČT. Šampionát se odehraje od 3. do 19. května ve Stockholmu a Helsinkách.

K TÉMATU: Finále MS v hokeji 2012 nejsledovanějším sportovním přenosem na Slovensku

Po úspěchu loňské ankety o nejslavnější gól v historii národního týmu budou během letošního MS diváci volit “Zásah do dějin” – nejdůležitější brankářský zákrok v historii československého a českého národního mužstva. “Do finále postupuje 10 až 12 „nej-nej“ brankářů od Bohumila Modrého až po Dominika Haška,” přiblížil Robert Záruba, pro něhož bude letošní šampionát jubilejním dvacátým mistrovstvím světa v hokeji, které bude komentovat. Pro jeho kolegu Michala Dusíka půjde o desáté mistrovství, pro Tomáše Jílka o první.

NMKT21_tip EARLY

“Martin Hosták komentoval na všech MS od roku 2001, David Pospíšil od roku 2006, Milan Antoš od roku 2011,” doplnil Robert Záruba. Česká televize se podle něj letos vrací k modelu dvou expertů ve studiu, jméno třetího experta odtajní těsně před začátkem šampionátu. “Je to bývalý hráč národního mužstva, mistr světa,” prozradil jen. Reportérské posty na MS v hokeji letos poprvé obsadí ženy, do Švédska a Finska se vypraví Jana Niklová a Hana Ježková.

MS v hokeji 2013 – rozpis přenosů ČT Sport by potucek793

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.