Hlavní navigace

ČT nabídne z letošního mistrovství světa v hokeji 53 přenosů. O tři víc než loni

19. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ ROZPIS PŘENOSŮ – Kavčí hory opět chystají studio přímo v hale Globen. Provázet jím budou Robert Záruba a Jiří Hölzel, role expertů se zhostí Martin Hosták a David Pospíšil

Třiapadesát přímých přenosů chystá z letošního mistrovství světa v hokeji Česká televize. Oproti loňskému světovému šampionátu to bude o tři živě přenášené zápasy více, informoval autor projektu a jeden z moderátorů studia z MS ve Finsku a Švédsku Robert Záruba. “Studio MS bude znovu přímo v hale Globen. Kamera ČT bude znovu také v tréninkové hale. Jako hostitelé studia MS se budou střídat Robert Záruba a Jiří Hölzel a spolu s nimi vždy dva experti (Martin Hosták/David Pospíšil + „expert 3“),” sdělila ČT. Šampionát se odehraje od 3. do 19. května ve Stockholmu a Helsinkách.

K TÉMATU: Finále MS v hokeji 2012 nejsledovanějším sportovním přenosem na Slovensku

Po úspěchu loňské ankety o nejslavnější gól v historii národního týmu budou během letošního MS diváci volit “Zásah do dějin” – nejdůležitější brankářský zákrok v historii československého a českého národního mužstva. “Do finále postupuje 10 až 12 „nej-nej“ brankářů od Bohumila Modrého až po Dominika Haška,” přiblížil Robert Záruba, pro něhož bude letošní šampionát jubilejním dvacátým mistrovstvím světa v hokeji, které bude komentovat. Pro jeho kolegu Michala Dusíka půjde o desáté mistrovství, pro Tomáše Jílka o první.

MM socky3

“Martin Hosták komentoval na všech MS od roku 2001, David Pospíšil od roku 2006, Milan Antoš od roku 2011,” doplnil Robert Záruba. Česká televize se podle něj letos vrací k modelu dvou expertů ve studiu, jméno třetího experta odtajní těsně před začátkem šampionátu. “Je to bývalý hráč národního mužstva, mistr světa,” prozradil jen. Reportérské posty na MS v hokeji letos poprvé obsadí ženy, do Švédska a Finska se vypraví Jana Niklová a Hana Ježková.

MS v hokeji 2013 – rozpis přenosů ČT Sport by potucek793

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.