Hlavní navigace

ČT natáčí dětský seriál, který se má vyrovnat Arabele a Návštěvníkům

3. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 2. 2010

Nový dětský seriál, kterým by se chtěla přiblížit úspěchu legendárních Návštěvníků či Arabely, natáčí Česká televize. Jmenuje se Špačkovi v síti času a jeho děj bude mixem reálných událostí a fantazie. Fantazijní – a zejména v trikové části vysoce náročný – původní seriál ČT podle námětu a scénáře Lucie Konášové realizují režiséři Karel Smyczek a Martin Dolenský s hvězdným hereckým obsazením, informoval mluvčí ČT Ladislav Šticha.

MM socky3

Seriál vznikne ve dvou modifikacích, jako sedmidílný o hodinové stopáži jednoho dílu pro vysílání v hlavním večerním vysílacím čase, a jako čtrnáctidílný a půlhodinové stopáži jedné části pro vysílání podvečer. „Reálnou“ část seriálu točí Karel Smyczek, „fantazijní“ pak Smyczkův žák Martin Dolenský.

Tenhle seriál vyžaduje velkolepost obrazového podání. Určitý rozmáchlejší rukopis od nás režisérů a také od kameramana. V rámci možností se snažíme co nejvíce natáčet filmovými postupy, prozradil Dolenský. Na seriálu spolupracují dramaturg Jiří Chalupa, kameraman Antonín Chundela či architekt David Výborský. Česká televize počítá s jeho nasazením do vysílání v roce 2012, dodal mluvčí ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.