Hlavní navigace

ČT natáčí nový seriál ze soudního prostředí, režírují ho Sedláček, Špaček a Sláma

Lukáš Polák

Do hlavní role soudce obsadila Česká televize Davida Švehlíka, jeho otce (taktéž soudce) si zahraje Jiří Bartoška a matku-advokátku Daniela Kolářová. Seriál bude mít třináct částí.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nový seriál „Život a doba soudce A.K.“ zasazený do soudního prostředí začala natáčet Česká televize. Do role režiséru obsadilo uznávané filmaře Roberta Sedláčka, Radima ŠpačkaBohdana Slámu, mimo jiné držitele ocenění Český lev. V hlavních rolích se představí David Švehlík, Daniela KolářováJiří Bartoška, autorem scénáře je Zdeněk Zapletal. Je jen málo profesí, které jsou denně silněji konfrontovány s rozporuplností lidské povahy, uvedl kreativní producent Jan Lekeš. Téma je podle jeho slov atraktivní také proto, že soudci svým rozhodováním mění každý den osudy lidí a zasahují do jejich životů.

NEPHŘEHLÉDNĚTE: ČT uvolní na iVysílání starší československé seriály, každé pondělí jeden. Začíná dnes

Každý díl z celkem třinácti se bude věnovat vždy jednomu případu v soudní síni. Jde nám o reflexi případů z běžného života, v nichž má každý nárok na svou pravdu a pro tu je schopen všeho, dodal Lekeš. Z konkrétních kauz jmenovala mluvčí České televize Alžběta Plívová například spor umělkyně s bulvárem, o práva na dítě nebo řešení pokusu o násilné vystěhování nájemníka. Sám soudce A.K. je pak introvertním a empatickým čtyřicátníkem, kterého pronásledují osobní traumata. Jeho osudy bude sledovat druhá linie seriálu. Daniela Kolářová hraje v seriálu Švehlíkovu matku a advokátku, Jiří Bartoška otce a také soudce.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize začala natáčet seriál První republika, připravuje ho štáb Vyprávěj

Role justice a osobnost soudce jsou v české společnosti silná a aktuální témata. A Česká televize se snaží moderní seriálovou tvorbou zobrazovat ty části společenského dění, které mají vliv na podobu a charakter naší země, a to jak z hlediska celé společnosti, tak jednotlivce, který je nositelem mnoha rozhodnutí, jež ovlivňují životy jiných. V případě soudce je navíc specifické to, že je nositelem práva a spolutvůrcem etických norem. Život a doba soudce A. K. by tak měl posunout dramatickou tvorbu ČT opět blíž ke standardům světové seriálové produkce, konstatoval programový ředitel veřejnoprávního média Milan Fridrich.