Hlavní navigace

ČT očekává, že vyhraje soud o 300-milionový daňový nedoplatek

15. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 5. 2009

Finanční úřad vyměřil České televizi třísetmilionový daňový nedoplatek. Televize hodlá celou sumu zaplatit najednou ze svých zdrojů a pak se obrátí na soud. Očekává nejen to, že vyhraje, ale že na celé transakci ještě i vydělá. „Zvažovali jsme, že požádáme o splátkový kalendář, ale nakonec jsme se rozhodli, že bude výhodnější zaplatit najednou. U soudu určitě vyhrajeme a finanční úřad nám bude muset vrátit sumu i s devítipro­centním úrokem. Tolik by nám banka nedala,“ uvedl pro Hospodářské noviny mluvčí televize Ladislav Šticha.

MM socky3

K TÉMATU: ČT musí zaplatit do příštího týdne 300 milionů

Televize si přebytečné peníze z poplatků uschovávala do zvláštního fondu a zdaňovala je až tehdy, když je zahrnula do rozpočtu. To finanční úřad považuje za nesprávné, i proto vyměřil výše zmíněnou pokutu. „Kdyby to tak platilo, tak si každý podnikatel udělá nějaký takový fond a nebude platit daně,“ uvedl pro HN majitel jedné účetní kanceláře Petr Stejskal. List připomíná, že zvláštní účtování mělo za následek, že televize nespadla do ztráty, a to jen díky úspoře na daních. „Vyrovnaný rozpočet by se bez toho asi nedal udržet,“ připustil člen Rady ČT Jan Prokeš.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.