Hlavní navigace

ČT odvysílá všech 64 zápasů hokejového MS živě na webu. Novinky hlásí i u HbbTV

30. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
Majitelé televizí s HbbTV budou moci využít i timeshift. Každé utkání, ale i další pořady k mistrovství mají být také opatřeny skrytými titulky.

Stejně jako loni bude veřejnoprávní televize na webu poskytovat i sestřihy, rozhovory a reportáže. To samé bude k dispozici i v aplikaci HbbTV. „Součástí přehrávače pro živé vysílání bude ojedinělá HbbTV funkce timeshift, neboli možnost posunu vysílání zpět v čase,“ slibuje šéf Nových médií ČT Pavel Kohout.

MMF24

Aplikace bude na kanálu ČT sport dostupná prostřednictvím speciálního modrého tlačítka. „Živé přenosy, a to nejen hokejové, budou k dispozici i v inovované HbbTV aplikaci iVysílání, která zahrnuje vylepšení i při přehrávání archivních videí. Půjde třeba o vysílání se zvukovým popisem pro zrakově handicapované nebo titulky pro sluchově znevýhodněné diváky,“ doplňuje Kohout.

Celý přenos zajišťuje nový provozovatel iVysílání, jímž je od nového roku O2. To postavilo svůj systém jinak, než předchozí Visual Unity. „Visual Unity měli jiné infrastrukturní rozložení. Protože nejsou operátor, tak si alokovali kapacity u jednotlivých operátorů a vytvářeli si jakousi CDN síť. To my nemusíme,“ vysvětlil síťový ředitel O2 Jakub Votava. Podle něj jsou na nápor diváků především u odpoledních zápasů připraveni

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).