Hlavní navigace

ČT oficiálně oznamuje konec analogu v západních Čechách

4. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 8. 2009

Česká televize koncem září vypne analogové vysílače ČT 1 na plzeňském Krkavci, Krašově, chebské Zelené hoře a krušnohorském Klínovci. Jak jsme informovali, jejich vysílání je od včerejšího podvečera označené piktogramem. Dnes o tom informovala i ČT prostřednictvím své tiskové zprávy.

K TÉMATU: Signalizace vypnutí analogu na západočeských vysílačích

ICTZ23

Analogové zemské vysílání ČT 1 ze všech čtyř jmenovaných vysílačů velkého výkonu je od pondělí 3. srpna 2009 označené piktogramem – grafickým symbolem v podobě čtyř čtverečků v pravém spodním rohu obrazovky. Podle něj diváci jednoduše poznají, že přijímají signál, jehož vypnutí se blíží, a musí se tedy připravit na digitální příjem. Od středy 2. září 2009 se vedle piktogramu začne průběžně zobrazovat také textová lišta s bližšími informacemi a několikrát denně bude rovněž jen do analogového zemského vysílání ČT1 z diskutovaných vysílačů zařazován speciální lokální spot pro dané vysílače. Uvedl to Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT.


Ukázka piktogramu, screenshot Daniel Neumann

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.