Hlavní navigace

Česká televize popírá, že k ní přejdou reportéři, kteří odcházejí z Novy

1. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 3. 2012

Pětice reportérů, která ve čtvrtek podala výpověď z televize Nova, nezamíří do hlavní zpravodajské relace České televize Události. Serveru DigiZone.cz to řekl šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena. Události mají pevně stanovený a obsazený tým reportérů a v současné době se v něm nechystají žádné změny. Zpravodajství ČT má dostatek vlastních profesionálů, ze kterých případně bude do týmu Událostí vybírat. O výrazném posilování týmu v tuto chvíli neuvažujeme, u­vedl.

K TÉMATU: Pět reportérů odchází ze zpravodajství Novy. I Vaníček a Hauptvogel

Podle informací serveru DigiZone.cz o přestupu do redakce zpravodajství ČT vyjednává minimálně jeden z pětice odcházejících reportérů Novy. Nejsledovanější českou televizi se rozhodli opustit Tomáš Hauptvogel, David Vaníček, Jiří Pánek, Pavel Šuba a Eva Myšíková. Z Novy do ČT zamířil i šéfproducent zpravodajství Dan Juřička, který dnes v této funkci na Kavčích horách po deseti letech vystřídal Petra Jahna.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Šéfproducent zpráv ČT Petr Jahn skončil, nahradil ho Dan Juřička z Novy

V hlavní zpravodajské relaci ČT se už dnes objevují bývalé tváře Televizních novin na Nově. Politického zpravodaje ČT dělá někdejší redaktor Novy Vladimír Keblůšek, zpět do ČT se z Novy loni na podzim vrátil i investigativní reportér Jiří Hynek. I současný šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena zastával stejnou funkci i na Nově, než ji televize předloni zrušila (poté odešel do dnes již zaniklé zpravodajské televize Z1, kterou tehdy vedl nynější ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.