Hlavní navigace

Otázky Václava Moravce porušily předvolební moratorium, míní RRTV

31. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 7. 2009

Česká televize porušila předvolební moratorium, které zakazuje tři dny před začátkem voleb zveřejňovat jakékoli výsledky průzkumů volebních preferencí politických stran. Myslí si to Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), podle níž ČT odvysíláním pořadu Otázky Václava Moravce Speciál, který se objevil na programu ČT 2 v úterý 2. června od půl desáté večer, toto moratorium překročila. V pátek 5. června ve dvě hodiny odpoledne totiž začínaly volby do Evropského parlamentu.

Content tip EARLY

Pořad obsahoval informaci o výsledcích předvolebního průzkumu a byl vysílán v době počínající třetím dnem přede dnem voleb do Evropského parlamentu a končící ukončením hlasování na území České republiky, kdy nesmějí být žádným způsobem zveřejňovány výsledky předvolebních a volebních průzkumů, čímž se provozovatel Česká televize mohl dopustit porušení zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, konstatovala RRTV.

Radní proto postoupili věc Ministerstvu vnitra a Magistrátu hlavního města Prahy. Česká televize pochybení odmítá. Rozhodnutí rady nastudují naši právníci a budeme se soudit, řekl serveru DigiZone.cz ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Podle moderátora Václava Moravce se ve speciálu Otázek, který televize vysílala 2. června, žádné výsledky průzkumu předvolebních preferencí neobjevily. Radě však mohlo vadit, že ve studiu diskutovali zástupci vybraných stran, které se blížily hranici volitelnosti do Evropského parlamentu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).