Hlavní navigace

Česká televize přešla na novou grafiku, změnily se všechny programy

1. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 9. 2007

Úderem půlnoci z pátku 31. srpna na sobotu 1. září přešly všechny čtyři programy České televize na nový vizuální styl. Asi největší změnou je obměna označení každého kanálu, kdy loga ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport a ČT 24 vystřídaly světle šedé číslice se „stříškou“. Na některých programech se objevovaly nové grafické prvky už před páteční půlnocí.

VÍCE: Nová grafika České televize. Jak se vám líbí?

Cloud23

Zářím to samozřejmě nekončí. Už máme naplánovaný pravidelný systém schůzek pracovních skupin, které existují pro každý kanál zvlášť, a budeme postupně vyhodnocovat zavádění změn a dolaďovat případné nedotahy. Budeme také připravovat novou dávku změn, která by měla přijít někdy v druhé polovině podzimu, a další pak hned po Novém roce, řekl týdeníku Reflex Alan Záruba, člen týmu vizuálních změn ČT, který má na starost koordinaci práce na všech kanálech.

Nový vizuální styl vychází z vítězných návrhů grafika Štěpána Malovce, které loni v létě vybrala mezinárodní porota jmenovaná vedením ČT. Kavčí hory si zatím ponechávají své původní logo, to by se ale mělo proměnit nejpozději v den vypnutí analogového vysílání v České republice.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).